WEDEROPBOUW IN DE ACHTERHOEK De prijs Ruwe Diamant is gekoppeld aan het project 'Een nieuwe tijd! Wederopbouw in de Achterhoek', waarin sinds 2019 elf gemeenten in de Achterhoek samenwerken. De bedoeling van het project is om het bijzonder erfgoed uit de wederopbouwperiode in de schijnwerpers te zetten. Deze wederopbouwperiode was een tijd van schaarste, en tegelijkertijd ook van economische groei, welvaart, optimisme en vernieuwing. Om voor de hand liggende redenen werd er in die tijd erg veel gebouwd. Architectuur, stedenbouw en monumentale kunst kregen meer dan eens het predicaat saai, lelijk, gezapig en braaf. Zeker met de kennis van nu is dat in veel gevallen onterecht gebleken. Het project 'Een nieuwe tijd! Wederopbouw in de Achterhoek' heeft zichzelf een aantal doelen gesteld. Het creëren van draagvlak en begrip rond de wederopbouwperiode. Ten tweede duurzaamheid: de bebouwing uit de wederopbouwperiode biedt kansen voor de energietransitie. En tot slot het bevorderen van participatie en integrale wijkaanpak en anticiperen op de Omgevingswet in 2021. het huis. Zij kwam als klein meisje vaak over de vloer bij (vooral) oma. Gezellig kletsen of een potje kaarten. 'Mijn ouders werkten veel, dus ik was daar kind aan huis. Als ze twee weken op wintersport gingen, was ik bij oma. De kamer helemaal boven met het balkon was dan mijn kamer.' Via omzwervingen kwam Nicole uiteindelijk in Brabant terecht, maar ze zoekt zo nu en dan nog wel eens oude bekenden in Zutphen op. Net als op de dag dat de Ruwe Diamant werd uitgereikt. Per toeval zag ze de reuring voor de deur en kon het niet laten te gaan kijken. Het deed haar goed te zien dat er in al die jaren zo respectvol met het huis van haar grootvader was omgesprongen. 'De vloer in de gang is nog origineel, net als de trapleuning. En de bel

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2020 | | pagina 17