BINNENKIJKEN van dat jaar ook de laatste huisjes gesloopt werden ten behoeve van nieuwbouw. Het voormalige opzichtershuis bleef alleen achter. Er kwamen hekken omheen, maar die konden de verloedering niet tegenhouden. 'Er hebben junks in gewoond, alle waardevolle dingen als koper werden eruit gesloopt, veel is kapotgemaakt', zegt Overbeek. 'Dat ging me echt aan het hart.' Na omzwervingen in het buitenland keerden Overbeek en De Cock begin vorig jaar terug op De Mars en kregen de voormalige opzichterswoning wederom in bruikleen van de gemeente. 'Wij zijn wat dat betreft ook een soort opzichter, wij beheren het pand en ook een beetje het gebied eromheen.' De twee doopten het pand tot Villa Vleer, verwijzend naar de broedplaatsen van tientallen vleermuizen op zolder. De afgelopen twee zomers draaide er een sociaal maatschappelijk programma bij Villa Vleer, een rol die Overbeek en De Cock ook in de toekomst aan het pand zouden willen verbinden. 'Dat is wel wat Zutphen nodig heeft. Een buitenplek, een oase in de stad. Een plek voor verbinding in tijden van polarisatie. Wij zouden hier graag nog heel lang zitten.' Wat de toekomst in petto heeft voor de voormalige opzichterswoning, is nog niet duidelijk. 'Het pand heeft momenteel een maatschappelijke en een woonbestemming. De huidige bewoners weten dat het een tijdelijke situatie is. Dit najaar gaan we aan de slag om te bepalen wat de functie en bestemming van het pand worden. We streven nadrukkelijk naar behoud van het pand, omdat het een mooie verwijzing is naar de historie van dat gebied in Noorderhaven', laat de gemeente in een reactie weten. Een kijkje in de woonkamer van Karel en An

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2020 | | pagina 10