Burgerlij Betrekking der leden tot het hoofd van het huisgezin. (Art. 24. 3e lid. sub c.) num- (Geslachtsi kening en jaar der geboorte. (Voluit geschreven,)^ Plaats van geboorte. GEVEL IN ERE HERSTELD Hoe de gevel er in 1870 uitzag, was niet meer precies te achterhalen. Wortel: 'Daarom wilden we ook niet al te historiserend te werk gaan en hebben we een foto uit 1910 als uitgangspunt genomen. De luiken en het balkon boven het raam op de hoek die daarop te zien zijn, hebben we weer teruggeplaatst. heel constructief op. Vanwege de vele aanpassingen die het pand door de jaren onderging, waren de oorspronkelijke indeling en alle historische details in het interieur verdwenen. Alleen twee vensterbanken, de trap van de eerste naar de tweede verdieping en een raam met binnenluiken in het souterrain waren nog over van het oorspronkelijke interieur uit 1870. Ook bevond zich in het souterrain nog een gaaf gebleven, betonnen bankkluis uit de jaren twintig. De gevel daarentegen was nog redelijk intact en had als onderdeel van het negentiende-eeuwse IJsselfront, een grote beeldbepalende en historische waarde die behouden moest blijven. hoekpand van restaurant Olive aan de overkant.' Op deze foto, maar ook op oude bouwtekeningen is te zien dat de ingang van IJsselkade 12 oorspronkelijk aan de IJsselkade zat, onder het balkon. Later is de De kleuren voor de buitenkant zijn in overleg met de gemeente gekozen op basis van kleurhistorisch onderzoek: twee beigetinten voor het stucwerk en groen voor de luiken, net als het al eerder gerenoveerde

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2020 | | pagina 16