Deventerweg 73 was tot voor kort een kantoorpand. Na de restauratie door de nieuwe bewoners Bavo en Annette Koning is daar niets meer van te zien hoekvenster en een inpandig balkon met een toog en siermetselwerk. ONGEZELLIG EN LELIJK In 2013 zette GGNet het pand te koop. De familie König woonde vlakbij op de Heeckerenlaan en was met drie kinderen en een vierde in de planning, op zoek naar een ruimere woning in de buurt. 'Bij de eerste bezichtiging vonden we het allebei veel te groot. Ook moest er ontzettend veel aan gebeuren,' vertelt Annette. 'Er stak een metalen airco uit de grauwe gevel en binnen was het erg ongezellig. De meeste ruimtes waren met boardwandjes opgedeeld in kamertjes met wastafels, plafonds waren verlaagd en op de muren zaten kabelgoten. De monumentale hal was opgezadeld met een brandsluis, overal hingen nooduitgangbordjes, brandhaspels, tl-buizen en op de grond lag lelijke vloerbedekking en marmoleum.' Toch zag het stel de mogelijkheden en bleef het pand in hun hoofd zitten. Toen het drie jaar later nog steeds te koop stond en de prijs inmiddels was gezakt, zijn ze nog een keer gaan kijken en deden een bod. Bavo: 'Het was lang spannend, want er was nog een kaper op de kust. Daarna moest het bestuur van GGNet zijn akkoord geven. Op 31 januari 2017 waren we officieel de nieuwe eigenaars.' HERSTELDE SIERLIJSTEN Restauratiearchitect Leo Wevers uit Utrecht maakte een plan voor de begane grond en de eerste verdieping. Met de oude blauwdrukken uit het Regionaal Archief Zutphen bij de hand lieten Annette en Bavo alle brand- en tussenwanden verwijderen, waarmee de oorspronkelijke indeling op de begane grond en eerste verdieping werd hersteld. De oude paneeldeuren, sierlijsten, 8

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2019 | | pagina 8