zo naar de Berkel kon kijken.' Hoewel de Berkel nu niet meer te zien is, is Jolande dik tevreden met de blik op de achtertuinen van de huizen aan de Boompjeswal. Graag leidt ze rond naar de bovenverdiepingen. Er is een tussenverdieping met een laag plafond waarin het heerlijk toeven is met een bankje en de tv. De eerste verdieping bevat een ruime slaapkamer en een spreekkamer, waar ze als psychotherapeute cliënten ontvangt. Daarboven is nog een zolderverdieping, die een vaste trap heeft gekregen. Hierboven vind je een logeerkamer voor haar drie volwassen kinderen. Liefdevol strijkt ze met haar hand over de donkere oude balken. 'Kijk eens hoe schuin de vorm is van de balken.' Misschien is van deze balken nog af te leiden hoe oud het huis is. Eigenaar het Wijnhuisfonds spreekt van ca 1800, maar zeker is wel dat de kelder onder het huis van veel vroeger datum is. de bijbehorende schuur achter de panden vormen een belemmering. Er komt een oplossing en de restauratie vindt plaats. Op 9 februari 1966 krijgt het huis van het Ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk de monumentenstatus. UITZICHT OP DE BERKEL Jolande is nog niet klaar met de inrichting van huis en tuin. Ze heeft een zoon en dochter met groene vingers, die al een plan hebben gemaakt voor het kleine tuintje. 'Stel je voor dat je vroeger achter dit huis Linksboven: 'Ik werd verliefd op de kleur en de vorm, maar ook op de stadsmuur die dwars door de kamer loopt' 65

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2019 | | pagina 65