BINNENKIJKEN snel gesloten. Ongelofelijk ook dat je eigenaar kunt worden van een stukje stadsmuur. Uit kostenbeperking maakte men vroeger dankbaar gebruik van die bestaande muur en bouwde men er de huizen tegenaan. Dat stukje van het huis moet dus wel heel oud zijn. Zoveel generaties die hier woonden. Het voelt goed. Volgens Jeanette was ik hier al in een vorig leven. Wie weet?' TOTALE RENOVATIE Jolande kocht het huis op 17 juni dit jaar en verhuisde op 27 juli. In die korte periode ging ze voortvarend te werk. Ze maakte alles heel licht, liet een nieuwe keuken plaatsen, verving al het sanitair en elektriciteit en plaatste andere vloeren. Kortom: het werd een totale renovatie. 'Maar ja, liefde maakt alles goed', grapt ze. Ze koos voor een fijne palletkachel en de mooiste gordijnen bij buurman Rideau. 'En ik heb dankbaar gebruik gemaakt van geweldige bedrijven en zzp'ers uit Zutphen. Mijn kinderen hebben ook heel veel gedaan, maar ook een lokale schilder, stukadoor en installateur. Ook dat geeft me een goed gevoel.' Als je voor het huis staat valt op dat het een fraaie erker heeft, waarin een paar Indiase beeldjes staan. Naar binnen kijken vanaf de straatkant lukt niet dankzij de bijzondere vitrage. Als Jolande opendoet is de ruime hal en royale trap naar boven een verrassing. 'Zo was het oorspronkelijk niet, vertelt Jolande. Nummer 37 en 39 zijn ooit samengevoegd, nadat de twee kleine huisjes als schenking van Mr M. de Jonge verkregen waren door het Wijnhuisfonds. Het waren krotwoningen en De Jonge schrijft in zijn brief aan de Stichting Wijnhuisfonds dat men als Stichting wellicht subsidie kan verwerven om de huisjes te restaureren en geschikt te maken voor bewoning. Architect Y. Kok uit Amsterdam maakt de tekeningen, maar het duurt nog even voor de bouwvergunning rond is. De naast gelegen stadsboerderij en

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2019 | | pagina 64