Het vakmanschap dat past bij uw wensen III BOUWHISTORIE restauratie herbestemming renovatie onderhoud verbouwing nieuwbouw Overzicht op de eerste verdieping van Laarstraat 17 naar achteren. Het voorste deel van de zoldervloer is in de 19e eeuw verhoogd. De eiken balken van het lagere, achterste deel van de zoldervloer zijn ouder. Het buurpand De muren vertelden ook het nodige over het rechter buurpand, Laarstraat 19. Van dat pand is bekend dat er in de 17e eeuw bouwactiviteit plaatsvond. Zo is in 1630 bij een hypothecaire vermelding sprake van ''het nieuwe huis van Berndt Brandts". Het buurpand van Laarstraat 17 is toen geheel nieuw opgetrokken en met een verdieping verhoogd, waarvan de bouwsporen in de rechter bouwmuur van Laarstraat 17 zijn waargenomen. Laarstraat 17 is afgaande op de uiterlijke kenmerken van de voorgevel en de zolderbalklaag aan de straatzijde, tussen 1850 en 1880 opnieuw verbouwd. Behalve de voorgevel werden toen ook de vloeren in de eerste vijf meter van de plattegrond en de kapconstructie geheel vernieuwd. In 1970 is de indeling van de winkel en de winkelpui gewijzigd en werd de woningindeling veranderd De overgang in baksteenformaat in de rechter bouwmuur markeert de verhoging van het rechter buurpand Laarstraat 19 in de 17e eeuw. Is w Timmer- en aannemersbedrijf De Vries verzorgt uw complete restauratie, nieuwbouw, verbouwing, renovatie en onderhoudsprojecten. Dit doen we met vakmanschap en met liefde voor het vak. Mede door de 135 jaar ervaring en certificatie als'Erkend Restauratie Bouwbedrijf'kunt u rekenen op het vakmanschap en de kwaliteit die uw project verdient. Zelhemseweg 14, A Vakgroep ^0 Restauratie 6999 DN Hummelo A w— T 0314-38 12 48 LJ t VKItb - ^^VTIMMER- EN AANNEMERSBEDRIJF www.devrieshummelo.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2019 | | pagina 59