kastjes met een donker natuurstenen aanrechtblad gaan hier fraai samen met de originele schouw. Om de schouw tot zijn recht te laten komen, werd de standaard uittrekbare afzuigkap vervangen door een op maat gemaakt systeem in het rookkanaal. Volledig uit het zicht. 'Daar ben ik wel heel blij mee', zegt Marianne. 'De schouw vind ik namelijk geweldig.' UITZICHT OP BOURGONJETOREN De keuken gaat over in een lichte serre met uitzicht op de tuin. Openslaande deuren bieden toegang tot een heerlijk terras en de daaronder gelegen tuin. Vanuit de tuin kijk je uit op de Bourgonjetoren met daarachter de Marinetsingel en de jachthaven. De tuin is relatief open, waardoor een praatje met buurtbewoners of langslopende toeristen snel gemaakt is. In de serre staat de eettafel, die Louis en Marianne dagelijks gebruiken. Via een schuifseparatie kom je in een grote kamer die wordt gebruikt als werkkamer. Maar de tafel hier wordt ook ingezet als er grotere gezelschappen blijven eten. Via nog een schuifseparatie, die overigens ook in originele staat werd teruggebracht, kom je in de woonkamer, aan de voorzijde van het huis. In de schouw is een gashaard ingebouwd. Veiliger dan open vuur. Net als aan de achterzijde heb je hier vrij uitzicht, je kijkt zo de Kattenhavestraat in. een bergruimte. Hoewel het misschien een groot huis lijkt voor enkel Marianne en Louis, wordt elke kamer en elke vierkante meter optimaal gebruikt. Voorlopig zien ze zichzelf hier dan ook niet vertrekken. 'We genieten er elke dag nog van', zegt Louis. 'Want ook het wonen op deze plek in de stad is geweldig. Het contact met de buren is prettig en er worden geregeld borrels of etentjes georganiseerd. Iedereen neemt dan wat mee, heel gezellig. En het grappige is, het gaat altijd over onze huizen. Iedereen is gewoon heel blij met z'n eigen huis. Trots zelfs, dus dat wordt dan uitgebreid besproken.' TROTS Op de eerste verdieping zijn vier kamers. Een grote slaapkamer met en suitedeuren naar een ruime werkkamer. Verder op deze etage nog een riante wasruimte en een moderne badkamer. De tweede verdieping telt eveneens vier kamers plus een tweede badkamer, uitgevoerd in dezelfde stijl als beneden. Er is een tweede grote slaapkamer, twee hobbyruimtes en

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2019 | | pagina 34