BINNENKIJKEN Wat bij aankomst logischerwijs het eerst in het oog springt, is de fraai gerestaureerde voorgevel. Er zijn nieuwe kozijnen geplaatst met de authentieke roedeverdeling en monumentenglas geplaatst, de kenmerkende Jugendstil-versierselen hebben nu de juiste kleuren en de voordeur ziet er ook weer origineel uit. Het is duidelijk dat Marianne en Louis kosten noch moeite hebben gespaard tijdens deze verbouwing. LIEFDE OP HET EERSTE GEZICHT De twee kochten het huis in april 2016. Ze woonden toen nog in het Overijsselse Hengelo, maar hadden hun zinnen al langer op Zutphen gezet. Marianne is geboren en getogen in Zutphen en wilde na al die jaren graag weer terug. 'Ik heb heel lang gezocht naar een leuk pand. Maar het was het steeds niet. We wilden wel iets speciaals, we zouden niet zomaar teruggaan. We keken vooral naar de sfeervolle huizen in het centrum. Het Vispoortplein werd het niet, een leuk huis aan de Badhuisweg ook niet.' En toen kwamen ze dit huis tegen. 'Het was liefde op het eerste gezicht', zegt Louis. 'Alleen al vanwege de gevel.' Ook de prachtige marmeren schouwen waren een grote plus. 'Daar smelt ik voor,' legt Marianne uit. 'Zo ontzettend mooi. Ik krijg er geen genoeg van. Een huis spreekt je aan of niet, het is toch een gevoelskwestie.' PALTSPRIJS Hoewel het liefde op het eerste gezicht was, moest er nog wel een hoop gebeuren voor het huis echt aan alle wensen voldeed. Er waren behoorlijk wat dingen waar Marianne en Louis 'doorheen' moesten kijken. Naast de gevel kwam er ook een moderne keuken, twee nieuwe badkamers, werd de elektra vernieuwd en het hele huis gestuukt en geschilderd, evenals het houtwerk. In totaal nam de verbouwing twee jaar in beslag, een periode waarin het stel overigens wel gewoon al in het huis leefde. En na afloop hadden ze niet alleen een prachtig opgeknapt huis, maar dus ook nog een tweede plek bij de tweejaarlijkse Paltsprijs. Deze stimuleringsprijs kwamen Marianne en Louis tegen in dit blad. Een advertentie in Zutphense Pracht riep op je gerenoveerde huis op te geven. En dat deden ze. 'Dat vonden De gevel van Kuiperstraat 29 bevat opvallende Jugendstil kenmerken

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2019 | | pagina 32