Boven: De zolderverdieping boven de keukenaanbouw dateert uit ca. 1916 verplaatst naar de kant van de Rijksstraatweg. Vanaf dan wordt de ruimte aan de noordzijde het nieuwe entreeportaal met daarachter een hal met twee toiletten en een garderobe. De oorspronkelijke ingang wordt vervangen door een erker met uitzicht op de tuin. De erkerkamer, voorheen de vestibule, wordt dan de eetkamer. Tegen de woonkamer wordt een halfopen veranda gebouwd. In de zitkamer is een stucrozet bewaard gebleven die mogelijk toegevoegd is in 1881. De plaats van het oorspronkelijke trappenhuis is niet bekend, maar op de tekeningen voor de verbouwing van 1918 staat de trap al in de middengang aangegeven. 'Vandaar dat wij vermoeden dat tijdens de verbouwing van 1881 ook de trap naar de eerste verdieping is verplaatst naar de middengang.' 1916: MODERNISERING Huis Alpha wordt in deze periode gemoderniseerd en krijgt het bekende smeedijzeren hekje met de naam 'Alpha' De openslaande deuren van de woonkamer naar de voortuin worden vervangen door een ondiepe erker. De veranda aan de zuidzijde wordt een serre en de schuur aan de noordzijde is ingekort én krijgt een nieuw dak. In deze periode wordt er ook linoleum op de vloeren gelegd en vermoedelijk zijn de slaapkamers opnieuw ingericht. Een motief op het houten plafond getuigt hier nog van. Huis Alpha wordt in deze tijd ook deels voorzien van centrale verwarming. 1932: NIEUWE KEUKEN EN BADKAMER In de jaren '30 van de vorige eeuw wordt huis Alpha weer flink onder handen genomen. Op dat moment gaan de twee zussen Judith en Dora VerLoren (van Themaat samen in het pand wonen en heeft ieder er een eigen huishouden. Huis Alpha krijgt dan elektriciteit, de serre wordt afgebroken en een aantal kamers wordt opnieuw ingedeeld. De kleinere zitkamer aan de achterzijde wordt voorzien van lambriseringen, een tegelvloer, een nieuwe schouw en een nieuw plafond en de muur van de grote eetkamer werd verplaatst. Adolph: 'Hierdoor komt er meer ruimte en wordt de trap uit 1881 27

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2019 | | pagina 27