111jaar ACTUEEL BURGEMEESTERSGALERIJ GEOPEND IN OUDE STADHUIS BORRELEN EN SPELLETJES IN HAVEZATE 'T MEIJERINK Burgemeester Annemieke Vermeulen heeft een vaste expositie geopend in het Oude Stadhuis. Alle oud-burgemeesters van de stad, inclusief de huidige burgemeester zelf, hebben een plekje gekregen in deze galerij. Het gaat om de burgemeesters van Zutphen en Warnsveld vanaf het jaar 1851. Dat jaar is gekozen omdat toen de Gemeentewet in werking trad. Vanaf dat jaar was de organisatie van alle gemeentebesturen in Nederland hetzelfde geregeld. Er zijn geen portretten opgenomen van waarnemende- of loco-burgemeesters. Ook de burgemeesters die zijn aangesteld door de Duitse bezettende macht zijn niet toegevoegd aan de galerij. De langst zittende burgemeester van Zutphen is Jonkheer Coenen, die maar liefst 29 jaar burgemeester is geweest (1911 - 1865). Baron van Nagell was echter nóg langer burgemeester, 32 jaar was hij burgemeester van Warnsveld (1889 - 1923). De burgemeestersgalerij is opgezet door het Erfgoedcentrum Zutphen. Op woensdag 18 december wordt het boek 'Stedelijke macht tussen overvloed en stagnatie' gepresenteerd in de Burgerzaal in Zutphen. Het Erfgoed Centrum Zutphen organiseert de presentatie. Het boek verschijnt als deel 62 in de reeks Werken Gelre van de Vereniging Gelre. Bosch beschrijft hierin de ontwikkeling van de stedelijke financiën in het hertogdom Gelre. Hij promoveerde met dit onderzoek in 2018 aan de Rijksuniversiteit Groningen. Ridder van Gelre en historicus René Arendsen, bekend van het televisieprogramma Ridders van Gelre van Omroep Gelderland, leidt de boekpresentatie. Daarnaast is er ook een introductie door prof. dr. Johan Oosterman namens vereniging Gelre en wordt auteur dr. Rudolf Bosch geïnterviewd. De boekpresentatie is op 18 december om 20.00 uur in de Burgerzaal in Zutphen. Aanmelden kan tot 12 december op de site evenbrite.nl. In een van de delen van Havezate 't Meijerink aan de Leestenseweg 13 in Zutphen is een taveerne gebouwd, genaamd De Heks en De Krijger. In de winter is er eens per maand een spelletjesavond en vanaf maart is de Havezate iedere vrijdag open. De authenticiteit van de oude koeienstal is nog goed te herkennen in de taveerne die de sfeer ademt van een oude herberg. De taveerne is een ideale plek voor gezinnen. Kinderen kunnen in de boomgaard spelen of bij de dieren kijken, de ouders kunnen ondertussen genieten van een drankje. Deze winter is de taveerne iedere laatste vrijdag van de maand open voor een spelletjesavond vanaf 16:00uur. Vanaf 20 maart is de Havezate weer iedere vrijdag vanaf 15.00 uur open. www.deheksendekrijger.nl zo lang bestaat de Openbare Bibliotheek Zutphen dit jaar 21

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2019 | | pagina 21