li DOOR DE JAREN HEEN Het Broederenklooster behoort met een kern uit de vroeg-dertiende eeuw tot de oudste gebouwen van de stad. De Dominicanen woonden er eeuwenlang, maar na de reformatie in de zestiende eeuw werd het klooster eigendom van de stad Zutphen. Sindsdien is het pand voor van alles en nog wat gebruikt. Het was een opslagplaats van turf, de Latijnse school was er een tijdlang gevestigd en in de vorige eeuw zat er een kazerne in voor de Nederlandse koloniale reservetroepen. Van 1954 tot 2017 huisde het Stedelijk Museum in het Broederenklooster. Na de verhuizing van het museum naar het Hof van Heeckeren heeft het klooster nog even gefungeerd als bibliotheek, toen de naastgelegen Broederenkerk werd verbouwd en in het voorjaar van 2020 opent het hotel, Grand Café en restaurant er zijn deuren. Ik stel me zelfs voor dat de winkels die er zitten ook aan de kant van de Rosmolensteeg hun deuren openen.' STERRENCHEF NAAR ZUTPHEN Hoewel hij inmiddels 69 is, heeft hij nog geen behoefte aan 'niks doen' of geraniums.'Ik voel me heel bevoorrecht dat ik dit nog mag doen. Na kasteel de Engelenburg en appartementencomplex Engelenburcht had ik niet verwacht dat er nog zoiets moois op mijn pad zou komen.' De Lange kocht in 1987 kasteel De Engelenburg in Brummen. 'Het was kaal, verlaten en vervallen. Maar ik zag er wel wat in en dankzij voormalig eigenaar ABN Amro kon ik het kopen zonder dat ik geld had. We hebben het 'from scratch' opgebouwd tot wat het nu is. Een exclusief 4-sterren hotel. Boetiekhotel het Broederenklooster valt straks onder hetzelfde beheer als de Engelenburg en moet net zo mooi en net zo goed worden.' Recent maakte De Lange bekend dat niemand minder dan Niels Minkman, chef en eigenaar van Bib-Gourmand restaurant het Oude Gemeentehuis in Rhenen, verantwoordelijk wordt voor de gehele food beverage van het nieuwe hotel-restaurant

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2019 | | pagina 18