BINNENKIJKEN staat wordt teruggebracht. Ook de latere eeuwen hebben belangrijke sporen nagelaten die we graag willen behouden.' Zo werd in 1485 het aan de Rozengracht gelegen refectorium toegevoegd, de oorspronkelijke eetzaal van de monniken. En de tweede verdieping boven het middengedeelte is 'pas' in 1895 gebouwd, toen de Nederlandse koloniale reservetroepen huisden in het klooster. Hier zie je daarom ook nog de oude daklijn. 'Een suite die hier komt, heeft straks zicht op die hele oude daklijn.' TOEVOEGEN AAN DE STAD Vanuit zijn eigen appartement in de Engelenburcht aan het Broederenkerkplein, een knipoog naar zijn kasteel Engelenburg in Brummen, vertelt Anton de Lange over zijn plannen. Toen het klooster in 2017 leegstond en er geen bestemming voor was, kocht De Lange het voor 950.000 euro van de gemeente Zutphen. Daarmee kwam het klooster na 425 jaar weer in particuliere handen. De Lange onderzocht de mogelijkheden voor het gebouw en besloot er een kleinschalig boetiekhotel van te maken. 'Ik wil iets toevoegen aan de stad en tegelijkertijd ook de historie behouden. Een boetiekhotel in het hogere segment is er nog niet en is volgens mij een gewenste aanvulling. Ook de aantrekkingskracht van het restaurant en het terras zal Zutphen en de levendigheid van de Rosmolensteeg ten goede komen. De oude daklijn blijft zichbaar voor gasten die in de toekomstige suite slapen. Onder: Anton de Lange heeft uit Zuid Europa oude kloosterdeuren weten te bemachtigen die een plek krijgen in het boetiekhotel. Rechtsonder: Op de eerste verdieping worden de contouren van de hotelkamers zichtbaar.

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2019 | | pagina 17