BINNENKIJKEN dakbedekking. Gelukkig waren er ook cadeautjes. Zo lag onder de vloerbedekking in de vestibule nog een marmeren tegelvloer en onder de vloerplaten in de hal het originele visgraatparket uit 1913. 'Samen met de kinderen zijn we dagen bezig geweest om de duizenden spijkertjes waarmee de platen vastzaten uit het parket te trekken.' WARMTEPOMP EN LEDVERLICHTING Later kwam onder het marmoleum in de woonkeuken en zitkamer hetzelfde visgraatparket als in de hal te voorschijn. 'Na die ontdekking hebben we besloten geen warmtepomp te nemen, want daar heb je een perfect geïsoleerd huis met vloerverwarming voor nodig,' vertelt Bavo. 'Voorlopig blijven we stoken op gas om later bijvoorbeeld over te stappen op houtpellets.' Om de gasrekening laag te houden, zijn de leidingen in de kelder geïsoleerd en de bestaande cv-radiatoren uitgerust met een slimme thermostaatknop. 'Hiermee kunnen we de temperatuur per ruimte met een app op afstand regelen. Dat is ideaal in zo'n groot huis.' De radiatoren zelf gaan verscholen achter zelf ontworpen houten ombouwen die passen bij het monumentale interieur. In de woonkeuken, zitkamer en speelkamer plaatste Wichink Kruit nieuwe houtkachels. Hiervoor is het binnenwerk van de oude rookkanalen volledig vernieuwd. In de woonkeuken, de centrale leefruimte in het huis, kwam een Nordpeis kachel met een betonnen mantel die extra veel warmte afgeeft. Voor de verlichting is met Ton Westerik van Ton Westerik Lichtmeester samengewerkt. 'Hij heeft voor ons een lichtplan gemaakt, met ledverlichting. Ook de lampen zijn van hem afkomstig.' CHINOISERIEBEHANG Het gezin zelf bivakkeerde tijdens de verbouwing op de tweede verdieping, eigenlijk de zolder. 'We dachten binnen een half jaar wel klaar te zijn, maar dat was vreselijk naïef. We moesten zoveel keuzes maken en voor veel veranderingen toestemming van de gemeente vragen; zelfs als dat niet per se hoefde, hebben we met de gemeente overlegd.' Afgelopen voorjaar was de verbouwing klaar en is Annette begonnen met de inrichting. Eerst de woonkamer en de woonkeuken en daarna een voor een de slaapkamers. 'Een hele klus, waar ik echt de tijd voor heb genomen. Interieurstylist Lisa Kouwen heeft me geholpen bij de kleurkeuze voor de muren. Ze bedacht ook het gouden chinoiseriebehang als eyecatcher in de woonkeuken en de aparte wastafelmeubels op de kinderkamers, gemaakt van oude kastjes en tafels. Sinds drie maanden is alles zo'n beetje klaar en is het echte genieten eindelijk begonnen.'

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2019 | | pagina 11