BINNENKIJKEN het Rijk - konden het maar niet eens worden. Uiteindelijk viel de keuze op de huidige peperbusvorm en kon er gebouwd worden. Het huis aan de Tadamasingel bleef al die jaren staan, maar bestond formeel niet. Pas rond de eeuwwisseling gaf de gemeente bij de bestemmingsplanwijziging het huis formeel bestaansrecht. KLEUR Als de deurbel gaat slaat Jeanette de ordner op haar schoot dicht. Aan de deur staat een gemeenteambtenaar, die komt kijken of het huis wel in de afgesproken kleur is geschilderd. Zutphen is zuinig op haar fraaie binnenstad en houdt zich aan specifieke kleurnummers. De grijze tint op de achtergevel is conform de regels. Voor Jeanette is deze controle overbodig, maar tegelijkertijd zijn we het eens dat er toezicht nodig is op de kleuren in de binnenstad. Hoe zou de binnenstad er uitzien als elke eigenaar zijn favoriete kleur zou kiezen? LOTING Blijft de vraag hoe de opzichterswoning in eigendom kwam van Jeanette en haar man, Bart. Het huis was oorspronkelijk van de Hervormde Kerk, terwijl de grond van de gemeente was. De kerk droeg het huis over aan de gemeente en het werd op tijdelijke basis verhuurd. Rond de eeuwwisseling besloot de gemeente het pand te verkopen. Wethouder Luesink wilde niet dat het bijzondere pand naar de hoogste bieder zou gaan en wilde belangstellenden een gelijke kans bieden. Hij stelde een loting voor. Zo werd besloten en twee makelaars stelden een prijs vast. In de krant van 2 oktober 2001 biedt de gemeente Tadamasingel 2a te koop aan voor 415.000 gulden. Notaris Rouweler zou de loting verrichten. Onderdeel van de koopovereenkomst was het beding dat de eigenaar het huis tenminste Links: de tuin biedt uitzicht op zowel de Walburgiskerk als de Drogenap Onder: de zijgevel krijgt een grijze kleur

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2019 | | pagina 17