Linksboven: in de grote woonkeuken geeft eigenaresse Marjolein ook kookworkshops. Boven: de woning grenst aan de tuin van het naastgelegen pand 'De Munt'. Rechts: De dikke balken van het plafond doen vermoeden dat het pand van oorsprong een pakhuisfunctie had. tuin, waardoor we erachter kwamen dat een buitenhuis toch niets voor ons was. Uiteindelijk vielen we zelfs voor een appartement, terwijl we al die tijd naar een woonhuis hadden gezocht. Toen we bij toeval dit appartement zagen op Funda en ik de foto's bekeek, zei ik meteen: 'Dit wordt hem'. Het was alleen even de vraag of Claus met zijn twee meter lengte onder de balken in de keuken door kon lopen. Ik ben gaan kijken en naast dat het aan al onze woonwensen voldeed, voelde het meteen goed. Het huis omarmde me. Alles piept en kraakt en niets is gelijk of recht, maar het voelde als een warme deken. En gelukkig waren de balken hoog genoeg voor Claus.' Het nieuwe huis van Marjolein en Claus bleek opgebouwd in drie delen: het voorste deel aan de straatkant is het oudst. Vervolgens is het huis verlengd. 'Op oude prenten uit het begin van de 17e eeuw is te zien dat er een huisje in de binnentuin achter de Munt stond, tegen ons huis. Vanuit de tuin van de Munt kan men de oude schoorsteenloop ervan nog zien. Daarna is waarschijnlijk in de tweede helft van de 17e eeuw het derde deel van het huis gebouwd. Er was hier ooit een doorgang. Via de steeg achter De Munt kon je doorlopen naar de Raadhuissteeg. Het oorspronkelijke huis is door die verlengingen in de 17e eeuw in totaal maar liefst 21 meter diep geworden. Die verbouwing zie je nog terug in de twee knikken die in ons huis zitten.' 4,5 ETAGE WOONGENOT Precies twee jaar geleden trok het gezin in de woning en sindsdien zijn ze druk geweest met verbouwen en settelen. Marjolein: 'De begane grond is niet van ons. Een fotograaf huurt dat en zij heeft ook de helft van de eerste verdieping in gebruik. De andere helft, het deel aan de voorzijde, huur ik. Hier heb ik mijn atelier waar ik antieke meubels

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2018 | | pagina 8