Boven: Op de balken is nog een ouderwetse nummering te zien. Rechtsboven: Door de isolatie verdwijnt een deel van de balken uit het zicht. Rechts: de toegang tot het dakterras. krijgen. 'Het wordt daardoor saaier, want een deel van de balken is straks niet meer te zien.' Op die balken is nu nog een ouderwetse nummering te zien, met strepen en kruisjes. De balken liggen echter niet op volgorde van nummering. Misschien, mijmert hij, is Spittaalstraat 70 een soort bouwpakket geweest en zijn de gebruikte materialen afkomstig van een ander, afgebroken huis. Een andere theorie, waarin hij meer gelooft, is dat bij de bouw simpelweg gekeken is naar wat het beste paste. Op de eerste verdieping bevindt zich de bescheiden woon- en slaapkamer van de huiseigenaar, met een nieuwerwets systeemplafond. Dinkla kan bijna niet wachten om het plafond eruit te slopen om te zien wat daaronder zit, maar hij beheerst zich, want hij weet dat het dan een puinhoop wordt in huis. Alles moet stap voor stap. Wat wel klaar is, is de toegang tot zijn toekomstige dakterras. Aan de achterzijde is de muur deels uitgebroken en zijn openslaande deuren geplaatst. Op de begane grond bevinden zich een keuken en een grote ruimte, die jaren als fiets- en bromfietswinkel is gebruikt. De reclameborden voor Union-fietsen en Mobylette-bromfietsen hangen er nog. Wat hij met deze ruimte gaat doen, weet Dinkla nog niet. Misschien wordt het de woonkamer, maar het kan ook een winkeltje of atelier worden. De tijd zal het leren. Dinkla en zijn vader verwachten nog jaren bezig te zijn met de verbouwing. 'Het kost veel energie, maar het geeft voldoening. Ik denk dat ik hier nog heel lang woon.' In zijn zoektocht naar de geschiedenis van zijn woning heeft Teun Dinkla maar weinig afbeeldingen gevonden van de vroegere situaties. Hij zou daarom graag in contact komen met mensen die meer informatie hebben. 66

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2018 | | pagina 66