VERBORGEN ERFGOED dienst als hospitaal van de Koloniale Reserve. Nog één keer maakte het voormalige weeshuis een carrièremove, toen zilversmederij Hollandia zich er vestigde. OUDE KLOOSTERMUUR Aan het verhaal van het gebouw kwam voorgoed een einde toen Den Haag in 1953 het nu lachwekkend klinkende besluit nam om Rijkenhage en Berkelsingel onderdeel te maken van een internationale autoroute dwars door Zutphen. Het Rijkenhage werd verbreed, de panden erlangs gesloopt. Alleen het Leeuwenhuisje, het achterpand van het Burgerweeshuis, bleef achter. Dat de oude kloostermuur nu weer zichtbaar kan worden gemaakt, biedt nieuwe toeristische mogelijkheden. De opstapplaats van de fluisterbootschippers wordt toegankelijker gemaakt. Er komt een verbreding van de watergang, een nieuwe beschoeiing en steiger en het talud wordt minder steil. Tijdens de werkzaamheden, die begin november van start zijn gegaan, waren archeologen onder meer met metaaldetectoren al druk in de weer om sporen uit de kloostertijd weer naar boven te halen. i Hendrik Haafkens, boegbeeld erfgoed bij de gemeente Zutphen, over de stand van zaken nu: 'De gemeente werkt aan een project om de Berkel weer zo breed te maken als tijdens het bestaan van het klooster Rondeel. De oude kloostermuur komt als waterkerende muur terug in beeld. Daarnaast willen we informatievoorziening plaatsen. We zijn nog aan het broeden op mogelijkheden om het klooster op andere manieren 'beleefbaar' te maken voor het publiek.' Er zit toch weer toekomst in de oude historie.

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2018 | | pagina 42