BINNENKIJKEN een Zutphense decoratieschilder, Marieke Lubberding, die prachtig kan marmeren. 'Misschien kan zij de sombere Russische ziel uit de haard verwijderen.' ZONNEBLINDEN Zoals alle huizen in de Rozenhoflaan is dit huis een gemeentelijk monument. Rond 1890 zijn de huizen gebouwd. In het jaarverslag van de gemeente van 31 december 1888 lees je dat het startschot werd gegeven in 1888. 'Het afwerken van den Coehoornsingel en den Rozenhoflaan en het maken van een brug over de Berkel worden aanbesteed voor f 9062,-.' Een paar jaar later lees je dat de laan gasverlichting kreeg. Op oude ansichtkaarten zie je de straat in zijn volle glorie, zonder ontsierende auto's en verkeersborden. Wat opvalt zijn de zonneblinden op de oude foto's, die lange tijd uit de straat zijn verdwenen. In 2003 bedachten de monumentenambtenaren van de gemeente dat het mooi zou zijn om de zonneblinden terug te brengen. De politiek stemde ermee in en zo kwam er een subsidieregeling voor het aanbrengen van zonneblinden. Ook Cathrien en haar man namen eraan deel en zorgden daarmee voor een verfraaiing van de straat. Helaas deden lang niet alle bewoners mee. Misschien moet er nog eens zo'n actie komen. ROMANTIEK Veel huizen zijn de afgelopen jaren in nieuwe eigenaarshanden gekomen, die wellicht ook wel iets voelen voor de allure van zonneblinden. Cathrien laat een brief zien van mensen uit de Randstad, die huis aan huis is verspreid. De ondertekenaars schrijven op zoek te zijn naar een huis in Zutphen en dan het liefst in de Rozenhoflaan. Het bewijst maar weer dat Zutphen in trek is bij westerlingen, die rust en schone lucht zoeken, maar ook de voordelen van een stad Links: de gevel met zonneblinden voor elk raam en een karakteristiek balkon. Linksonder: de kast links van de suite-deuren moest ooit plaatsmaken voor een goederenliftje. Nu is er de trap naar de keuken. Onder: de ruime keuken in het souterrain met een Agafornuis. Rechtsonder: zicht op de voorkamer.

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2018 | | pagina 17