Buiten wonen 'De keuken was oud, de elektra was aan vervanging toe en de indeling was in onze ogen niet handig. Mevrouw De Kruijff had haar voordeur in de stadsmuur. Wij hebben hem teruggebracht op een plek waar oorspronkelijk ook een deur zat. Dat dat mocht, is te danken aan een oude foto die we hebben waarin op deze plek ook een deur zat. De deur in de stadsmuur zit er overigens nog steeds, maar is niet meer in gebruik. Aan de binnenkant hebben we hem dicht gemaakt en in de vaste kast die er nu voor zit, zie je niets meer terug van de deur. Maar de mensen die hier na ons komen wonen, kunnen deze dus eventueel weer in gebruik nemen.' Dat geldt niet voor de nis in de woonkamer. 'Ons pand was onderdeel van de brandewijnstokerij de Mispelblom. Waar nu onze woonkamer zit, was ooit de kantine van de medewerkers. In de huidige nis zat vroeger de toegangsdeur naar de stokerij.' Het is nu moeilijk voor te stellen dat het huis van Mieke en Arnold begin jaren '70 van de vorige eeuw nog een bouwval was. Wie het huis bezoekt, ziet een moderne woning die van alle gemakken voorzien is. Boven zijn twee grote slaapkamers en twee moderne badkamers. Op de gang zitten kleine ramen die een uitkijkje bieden op de stadsmuur en de Drogenap. Beneden is een grote moderne woonkeuken gerealiseerd en zit ook de werkkamer van Arnold, waar hij ook zijn verzameling afteeldingen van de Mispelblom bewaart. Een plek waar de historie nog wel volop aanwezig is, is de wer&elder. 'Hier zit nog een kromming die volgens mij te herleiden is naar een van de oude waltorens van de stadsmuur'. Over de lengte van de woning is een lange gang die uitkomt op de modern ingerichte woonkamer. En dankzij de vele ramen zijn de ruimtes licht en bieden ze fenomenaal uitzicht op de Bleek, de rechtbank en de bijzondere tuin. De grote tuin is één van de voordelen van de Mispelblom. Achterin de tuin is er uitzicht op de Walburgis en de Drogenap en vanaf de diverse terrasjes kijk je overal op het groen van De Bleek. Arnold: 'Toen we gingen verhuizen hebben we ook gezegd op de verhuiskaart: 'We gaan buiten wonen in de binnenstad'. De tuin van Arnold en Mieke is nog aangelegd door weduwe Kruijff. 'Dat heeft zij op bijzondere wijze gedaan. Hij staat zelfs in het boek 'Stadstuinen in Nederland', aldus Mieke. 'De tuin vroeg behoorlijk wat onderhoud. Dat hebben we enigszins terug weten te brengen, maar de indeling is nog oorspronkelijk uit haar tijd.' Arnold en Mieke hebben er wel hun eigen draai aan gegeven. 'We hebben een terras aangelegd waar we met onze dochters Noortje en Femke, hun partners en onze kleinkinderen lekker kunnen eten.' Net als in de woning,

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2018 | | pagina 9