Oude Bornhof 2-53 Midden in Zutphen ligt het Oude Bornhof, een eeuwenoud hofje waarin oud en nieuw bijna symbiotisch samengaan. In Huize Borro uit de veertiende eeuw zit sinds enige tijd het Genietcafé. Rondom het hof liggen de veel jongere panden uit 1880, waarin tegenwoordig zevenenveertig appartementen zitten. Eigenaar het Wijnhuisfonds startte in 2016 een groot pilotproject om alle appartementen te voorzien van dubbelglas. Begin september wordt dit afgerond. Slopen voorkomen Bornhof als pilotproject Pilot dubbelglas Oude Bornhof bijna afgerond De bewoners van de appartementen kijken uit op het hof dat bestaat uit een gazon, wandelpaden, perken met buxushagen en vier bomen. Een andere blikvanger op het binnenterrein is het kunstwerk 'Else' van beeldhouwster Maïté Duval. Op deze idyllische plek bezat de kanunnik Borro in de 14e eeuw een huis en hof, die hij na zijn dood in 1345 naliet aan de armen. De lage oude mannen- en vrouwenhuisjes die hier hebben gestaan, zijn in 1880 afgebroken en vervangen door de huidige statige gebouwen waarin tegenwoordig zevenenveertig appartementen zitten. het te slopen en er, zoals de middenstand graag wilde, een parkeergarage aan te leggen. Na protesten van de bevolking en zelfs een bezetting is het Oude Bornhof in 1975 aangekocht door Stadsherstel Zutphen, dat speciaal voor dit doel was opgericht. De gebouwen mochten blijven en werden verbouwd tot appartementen. Nu, tientallen jaren later, voldeden de appartementen niet meer aan de huidige eisen als het gaat om wooncomfort. Het tochtte er en het energieverbruik was hoog. Daardoor is al in 2012 bekeken of het enkelglas in de ramen vervangen kon worden door dubbelglas. Begin jaren '70 stond dit complex leeg en wist de gemeente niet goed wat ze er mee moest. Er waren plannen om 'Wij als bewoners hebben jarenlang gezeurd om dubbelglas', vertelt bewoner Kees Etienne. 'Het Wijnhuisfonds heeft er hard

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2018 | | pagina 47