'lÊÊmÊÊÊÊ Nel VlERSEN NIEUWE VOORZITTER WIJNHUISFONDS mmmM M Monumenten hebben een andere invulling aan mijn leven gegeven' mm WÊm k Nel Viersen (67) nam per 1 april de voorzittershamer over van Bonnes Venema. Als kersverse voorzitter van het Wijnhuisfonds staat ze aan de vooravond van een interessante periode. 'We hebben als taak om monumenten te behouden voor de stad, terwijl de wereld om ons heen steeds sneller verandert.' Inzet voor monumenten Liefde voor mode Twintig jaar geleden kocht Nel Viersen samen met haar man Arnoud Viersen Huize het Enzerinck in Vorden. Ze woonden op dat moment nog in Den Haag en zochten een ander huis. Op internet zagen ze dat de buitenplaats in Vorden te koop was en maakten een afspraak voor een bezichtiging. Het was liefde op het eerste gezicht. 'Het was een prachtige junidag. De bladeren in de bomen waren nog lichtgroen, het licht was precies goed en toen we het huis binnen gingen wisten we: 'Hier willen we oud worden'.' Het echtpaar had echter geen idee wat de aankoop van het monument teweeg zou brengen. 'We kochten op dat moment geen huis, maar we adopteerden een monument. Het heeft een hele andere invulling aan ons leven gegeven.' Beiden gingen zich inzetten voor het behoud van monumenten. Arnoud werd secretaris van het Wijnhuisfonds en Nel voorzitter van Bewoond Bewaard, een vereniging van eigenaren-bewoners van monumenten. 'In de zeven jaar dat ik voorzitter was heb ik veel kennis vergaard over monumentenzorg. Ik heb een groot netwerk opgebouwd en ken veel mensen in de monumentenwereld. Daarom ben ik vorig jaar al gevraagd door het Wijnhuisfonds voor een adviserende rol in een projectgroep die de viering van het 90-jarig bestaan voorbereidde. Toch kwam de vraag of ik voorzitter wilde worden voor mij als een verrassing. Ik wist dat Bonnes Venema zou vertrekken, omdat hij zijn overige verplichtingen niet langer kon combineren met de vele werkzaamheden voor het Wijnhuisfonds. Ik vond het direct erg leuk dat ik werd gevraagd, maar heb er wel een nachtje over moeten slapen.' Ik neem een grote verantwoordelijkheid op me, daar wil ik dan ook volmondig ja tegen zeggen. Want het is uiteraard erg leuk om te doen, maar het kost een hoop tijd. Gelukkig verkeer ik in de luxepositie dat ik al acht jaar geen betaalde baan meer heb. Wel ondersteun ik op dit moment nog de jonge ontwerper Leon Klaassen Bos in Amsterdam. Ik ben al vanaf mijn tiende met mode bezig en besloot een aantal

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2018 | | pagina 26