LUIJENDIJK HOVENIERS DE WILDE PLANTEN IN EN OM ZUTPHEN Met het boek 'De Wilde Planten in en om Zutphen' is voor het eerst een volledig overzicht gegeven van alle voorkomende wilde planten en mossen in en om Zutphen. In zijn boek noteert Reinink meer dan duizend planten en 275 mossoorten. Dat is aanzienlijk meer dan de 495 soorten planten en 22 soorten mossen in De Gorters Flora Zutphanica. Ook maakt Reinink een winst-en-verlies-rekening op door te laten zien welke grote veranderingen zich in ruim 230 jaar in de wilde plantengroei in onze omgeving hebben voorgedaan. 'Mede door klimaatverandering, verdere intensivering van het agrarisch landgebruik en urbanisatie zullen in de toekomst meer kritische soorten verdwijnen en meer 'warmteminnende' en ruderale soorten zich vestigen,' voorspelt Reinink. Meer dan 230 jaar na het uitkomen van de Flora Zutphanica van David de Gorter stelde Kasper Reinink zich de vraag welke wilde planten er nü in en om Zutphen groeien. Meer dan vijftien jaar inventariseerde hij de stad Zutphen en omgeving en bracht alle wilde planten minutieus in kaart. Zijn bevindingen bracht hij samen in een omvangrijk boek met kleurrijke foto's: De Wilde Planten in en om Zutphen. Het boek De Wilde Planten in en om Zutphen is verkrijgbaar bij de regionale boekhandels. telefoon 0575 515831 internet www.terlak.nl ISTmm www.luijendijk-hoveniers.nl Schilderwerk t Beglazing Wandafwerking Spuitwerk li 1 Verhuur materialen Zutphensepracht.nl 57

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2017 | | pagina 57