ill r II I ft W\ Ontmoeten jullie weleens weerstand? Woont u zelf in een monument? U zou ook kunnen huren bij het Wijnhuisfonds, dan hoeft u niet zelf te klussen. De Munt in de Rodetorenstraat en Dat Bolwerck op de Zaadmarkt, twee van de velegerestaureeerde panden van het Wijnhuisfonds. van de sloophamer. Dat is gelukt en de rest is geschiedenis. Maar uitgangspunt is niet het restaureren van zoveel mogelijk huizen, maar het behoud van monumentaal- en cultureel erfgoed in zijn algemeenheid. Dit bepaalt voor een groot deel de aantrekkelijkheid van het centrum. Het gaat het Wijnhuisfonds dus zeker niet alleen om stenen. Schuilkapel De Wildeman in het Geelvinck museum, het velouté behang in Dat Bolwerck, het Pauwenbehang in het Hampshire en een groot deel van De Bleek zijn ook van ons. De Bleek zouden we graag wat vaker openstellen, onder begeleiding. Het wordt niet vrij toegankelijk, daar is het veel te waardevol en te kwetsbaar voor, maar nu is het alleen tijdens de Open Monumentendagen open. Het is zo'n mooie en unieke plek in onze stad, vooral het aangezicht vanaf de Martinetsingel. Ik kan er uren op een bankje zitten en kijken naar de Drogenap, de Walburgiskerk en de stadsmuur. We zijn overigens nu een plan aan het maken voor de restauratie van De Bleek. Een aantal van de waardevolle oude bomenrassen is op sterven na dood en zullen nadrukkelijk deel uitmaken van nader onderzoek." "Ooh, ja hoor. Bijvoorbeeld toen we horeca wilden in Huize Borro. Een klein aantal bewoners van het Oude Bornhof was daar erg op tegen en heeft tot op het laatst toe weerstand geboden. Gelukkig wilde 80 tot 90 procent het wel. Ook het splitsen van Schupstoel 4 in drie appartementen vond niet iedereen een goed idee. Maar we kijken ook naar de verhuurbaarheid. Het is een groot pand, dat vraagt om een tuin die er nauwelijks is. Zutphensepracht.nl 49 "Nee, al zou mijn vrouw dat wel graag willen. Zij wil graag naar het centrum van Zutphen, maar mijn geest is soepeler dan mijn handen. Wonen in een monument vraagt toch de nodige handigheid. Ik zet me liever bestuurlijk in. We wonen nu in Warnsveld in een nieuwbouwwoning, met zonnecollectoren op het dak en het plan is ook om op termijn het gas af te kunnen sluiten." "Dat zou inderdaad kunnen. Misschien komt het er nog wel een keer van." Door: Brigiet Bluiminck

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2017 | | pagina 49