Habeant hansam suam 5 2018: Jaar van Europees erfgoed, Hanze en Zutphen ZUTPHEN De Europese commissie heeft 2018 uitgeroepen tot het Europees Jaar van het Cultureel Erfgoed. Onder het motto 'Erfgoed verbindt, Europa inspireert' wordt ook in Nederland invulling gegeven aan de belangrijke rol die erfgoed speelt binnen het cultureel diverse Europa. Habeant hansam suam* We leren eikaars geschiedenis beter kennen door naar erfgoed te kijken binnen de Europese context. Erfgoed kan verbinden, inspireren en kan sociale betrokkenheid en integratie bevorderen. Om kennis te kunnen nemen van dit gezamenlijk erfgoed is het noodzakelijk om erfgoededucatie voor een breed publiek toegankelijk te maken. Allerlei organisaties geven binnen de Europese Gemeenschap invulling aan dit erfgoedjaar. Tijdens een studiereis in Letland, Estland en Zweden in oktober dit jaar is door de gemeente Zutphen kennis gemaakt met de verbindende rol van het Hanzethema. Het is verbazingwekkend hoe technisch ontwikkeld de Hanzesteden al in de twaalfde eeuw zijn geweest en hoeveel er op sommige plaatsen is behouden. Nog steeds zijn er veel parallellen te trekken. Al pratend met een medewerker monumentenzorg van de Letse stad Kuldiga merk je amper onderscheid in de methode en visie op restauratie. Veel zorgvuldig vormgegeven straten en plaveisel zijn een inspiratie voor Zutphen, en lokale en regionale producten worden op een echte 'Hanseatische' manier vermarkt! De liga van sterke steden is een voorbeeld van één van de eerste profane pan-Europese samenwerkingsvormen. En dit samenwerkingsverbond is voor verschillende steden nog Het Zweedse Visby

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2017 | | pagina 22