Marspoort Galerie: 'Dit huis ademt gewoon mooi' Maspoortstraat 9-9A Hij werd geboren in Odessa en woonde 40 jaar in Amerika. Zij komt uit Amsterdam en samen woonden ze onder meer in Duitsland, Oostenrijk en Amerika om na tientallen verhuizingen neer te strijken in Zutphen. Wereldburgers Mirjam van Sligtenhorst en Greg Borovsky voelen zich eindelijk thuis. In hun nieuwe galerie aan de Marspoortstraat. Wereldburgers 'Daar stonden we dan, na een jaar hard werken, in ons nieuwe pand. Al die inspanningen, negen grote containers met puin afgevoerd. En wat hadden we gecreëerd? Een lege ruimte!" Ook de eerste zondagsgasten van de Marspoort Galerie, twee tafeltjes verder, horen de lach van eigenaar Greg Borovsky (62) als hij over het wel en wee van de ingrijpende verbouwing vertelt. 'Alles moest nieuw hè: elektriciteit, verwarming, riolering.We wisten het van tevoren. Er bleek alleen nóg meer asbest in het gebouw te zitten dan verwacht.' 'Maar toch', zegt Mirjam van Sligtenhorst (50), Gregs echtgenote: 'Toch ben ik niet één dag met tegenzin hiernaartoe gegaan.' De twee maken een relaxte indruk. Natuurlijk, het leeuwendeel van de klus zit erop - de verbouwing van een kantoorpand tot galerie-met-horeca -, maar het lijkt er sterk op dat ze ook tijdens de verbouwing zelf te werk zijn gegaan volgens het principe dat Borovsky als volgt verwoordt: 'Keep an open mind. Gewoon proberen. Misschien werkt het, misschien niet. Dat maakt niet uit, zo is het leven.' Dat hij die eerste zin in het Engels zegt, is geen wonder. Borovsky, geboren in Odessa (toen Sovjet-Unie, nu Oekraïne), woonde veertig jaar in Amerika. Hij werkte in de computerbusiness en had een eigen bedrijf dat handelde in olieproducten. Mirjam leerde hij in 1992 kennen, toen hij naar Europa was afgevaardigd om in Moskou de Apple- computer te introduceren. Op zoek naar een woning op het continent belandde hij in Amsterdam, de geboorteplaats van zijn toekomstige vrouw. Die werkte bij advocatenkantoor Boekel de Neree, is kunstenaar en volgde een horeca-opleiding. Maar dat zou pas vijfentwintig jaar later echt van belang worden, hier in Zutphen. Van Sligtenhorst: 'We hebben in München gewoond, daar is onze zoon Damian geboren. Hij studeert in Boulder, Colorado.

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2017 | | pagina 13