Het vakmanschap dat past bij uw wensen MUSEUM GEELVINCK IN HUIS DE WILDEMAN EDUCATIESITE ZUTPHENINDEMIDDELEEUWEN.NL ZUTPHEN OP DE KAART restauratie herbestemming renovatie onderhoud verbouwing nieuwbouw Zutphen is sinds deze zomer nóg een museum rijker. In huis de Wildeman, waar tot voor kort het Henriette Polak Museum zat, zit nu het Geelvinck Muziek Museum. In dit museum komen verhalen, muziek, historische instrumenten, schilderijen en meubels samen in het historische huis 'De Wildeman'. Het museum, met als zustermuseum het Geelvinck Pianola Museum in Amsterdam, heeft de meest omvangrijke Nederlandse collectie historische piano's uit de 18e en 19e eeuw in haar collectie. De meest bijzondere daarvan is een tafelpiano uit de collectie van de Franse koningin Marie- Antoinette (1755-1793), de vrouw van Lodewijk XVI. Ook de wereldberoemde componist Ludwig van Beethoven, die mogelijk in Zutphen is geboren, neemt er een belangrijke plaats in. De komende periode hoort het Geelvinck Museum of het permanent kan blijven in De Wildeman De gemeente Zutphen heeft afgelopen zomer de educatieve website zutphenindemiddeleeuwen.nl gelanceerd. Het doel daarvan is de geschiedenis van Zutphen toegankelijk maken voor jongeren én uitdragen. Hendrik Haafkens, programmamanager erfgoed van de gemeente Zutphen: 'Aan de basis van deze nieuwe website ligt het wetenschappelijk onderzoek van historicus Jeroen Benders. Door de intensieve samenwerking met educator Jessie Jongejans, studio ToonWorkz en het Isendoorn College is een prachtige lesbrief voor het middelbaar onderwijs ontstaan. Het is een opmaat tot datgene wat de gemeente Zutphen de komende jaren wil gaan ontwikkelen op het gebied van haar cultuurhistorisch erfgoed.' De werkgroep 'Zutphen op de kaart' van de Historische Vereniging is bezig om het erfgoed van de gemeente Zutphen te ontsluiten. Via een 'point of interest' op Google Maps werkt de vereniging aan het zichtbaar maken van het Zutphens erfgoed. Hiervoor is samenwerking gezocht met de gemeente Zutphen en het Regionaal Archief. Binnen de gemeente Zutphen zijn zo'n 1200 monumenten en ongeveer 500 beeldbepalende objecten benoemd. Maar wat is de geschiedenis hiervan, waar bevinden ze zich, zijn er foto's beschikbaar en waar kan ik meer informatie vinden? De Werkgroep 'Zutphen op de kaart' heeft tot doel om zoveel mogelijk historische informatie te verzamelen en openbaar te maken. Dit alles kan via een digitale kaart worden geraadpleegd. De website is al live en de werkgroep maakt geleidelijk steeds meer objecten beschikbaar. www.zutphenopdekaart.nl. Vakgroep Restauratie Timmer- en aannemersbedrijf De Vries verzorgt uw complete restauratie, nieuwbouw, verbouwing, renovatie en onderhoudsprojecten. Dit doen we met vakmanschap en met liefde voor het vak. Mede door de 135 jaar ervaring en certificatie als'Erkend Restauratie Bouwbedrijf'kunt u rekenen op het vakmanschap en de kwaliteit die uw project verdient. Zelhemseweg 14, 6999 DN Hummelo T 0314-38 12 48 www.devrieshummelo.nl Zutphensepracht.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2017 | | pagina 12