'ZUTPHEN IS EEN STAD MET SMOEL' 'Ik was lang geleden al onder de indruk van de stad Burgemeester Annemieke Vermeulen Burgemeester Annemieke Vermeulen (52) heeft inmiddels de eerste 100 dagen van haar ambt, waarin ze Zutphen en haar bewoners wil leren kennen, erop zitten. En hoewel ze nog elke dag verrast wordt door bijzondere plekjes en inwoners, is ze daardoor ook al aardig ingeburgerd. 'Mijn favoriete monumentale plek is mijn werkkamer. Hier kijk ik uit over het 's Gravenhof en volg ik letterlijk alle ontwikkelingen op de voet.' Shoppen in Zutphen Het is op een donderdagmiddag in april als we op bezoek gaan bij de nieuwe burgemeester Annemieke Vermeulen. Vanachter haar bureau kijkt ze uit op de imposante toren van de Walburgiskerk en het oude stadhuis. Het aansluitende dakterras biedt zelfs zicht op het 's Gravenhof, de IJssel, de Lange Hofstraat en de Hof van Heeckeren. 'De eerste keer dat ik hier kwam, was ik diep onder de indruk. En eigenlijk ben ik dat nog steeds. Het is een imposante werkplek, historisch gezien het hart van het bestuurlijk centrum. Vanuit hier kan ik bijna letterlijk de ontwikkelingen in de stad volgen. De aanleg van de tuin van het nieuwe museum, de herinrichting van de 's Gravenhof: het gebeurt letterlijk onder mijn voeten.' was. 'Als tiener ging ik graag winkelen met vriendinnen. Dat deden we meestal in Arnhem, Deventer of Zutphen. Ik weet nog dat ik hier shopte in de kerstperiode. Vooral de sfeer sprak me aan en ik kan me herinneren dat ik toen dacht: 'goh, wat een leuke stad.' Ik werkte destijds in Deventer, waar ik op mijn brommertje naar toe ging om kinderfeestjes te organiseren in een pannenkoekenhuis.' De kersverse burgemeester groeide op in Apeldoorn en haar Jaren later, toen ze al burgemeester was van Leusden en tijdens eerste herinnering aan Zutphen is van toen ze een jaar of zestien het VNG-congres voor het middagprogramma koos voor een

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2017 | | pagina 9