O O O o Nieuwkomers www.zutphensepracht.nl Precies twee jaar geleden kwam ik (opnieuw) in Zutphen wonen. Nadat ik in 2003 na een lange relatie afscheid had genomen van de stad, vertrok ik voor ruim tien jaar naar Utrecht. Maar Zutphen bleef lonken. En ik ben terug. Een leuke nieuwe man (die ook al snel overstag was) en drie dochters rijker. De reacties op ons vertrek uit de Randstad waren wisselend. Weg uit de drukte en verhuizen naar een groter huis? Dat kon er bij de meeste vrienden nog wel in. Maar naar Zutphen?! Was er eigenlijk wel een leven achter de rivieren? Nou en of! We werden nog voor onze definitieve verhuizing al warm onthaald door onze buren in het Deventerwegkwartier. De kinderen kregen op school direct nieuwe vrienden en mijn partner en ik hadden al snel weer een heel netwerk aan leuke mensen om ons heen om de mooie momenten in het leven mee te delen. En Zutphen zelf? Die stad voelt vanaf dag één als een warm bad. Net als onze nieuwe burgemeester Annemieke Vermeulen vertelt op pagina 9 zag ik de stad weer een tijd lang met de ogen van een nieuwkomer. En wat ben ik vaak verrast. Door panden als het Assenhuis, De Munt en het uitzicht vanaf de Wijnhuistoren. Maar ook door de aanblik van de Bleek en het gevoel dat je krijgt als je alleen door het steegje onder de Drogenap loopt. En dan die alledaagse dingen waarbij je zomaar op de mooiste plekjes komt. Een vrijdagmiddagborrel in Het Koelhuis, boeken lenen in de Broederenkerk of een ijsje halen in het Middeleeuwse onderkomen van Talamini. Het blijft geweldig. Dus nu, twee jaar na mijn terugkomst, kan ik oprecht zeggen hoe blij ik ben met de genomen stap. En de stad. Dus ja, het voelt als een eer om het stokje over te mogen nemen van Agnes van Brussel en over al die verrassende mooie panden, plekken en ontwikkelingen te mogen schrijven. En onze vrienden in de Randstad? Die weten dankzij Facebook en persoonlijke bezoekjes inmiddels ook hoe leuk Zutphen is. Brigiet Bluiminck Hoofdredacteur Brigiet@zutphensepracht.nl Zutphense Pracht is een full color magazine over monumenten, bouwhistorie en archeologie in Zutphen en verschijnt twee keer per jaar. Het is tot stand gekomen door samenvoeging van de nieuwsbrieven 'Monumentaal' van de Gemeente Zutphen en 'Monument' van Stichting het Wijnhuisfonds. Zutphense Pracht verschijnt in een oplage van ca. 2300 exemplaren en wordt verzonden naar alle sponsors en donateurs van het Wijnhuisfonds en relaties van Monumentenzorg Zutphen, waaronder de bewoners van Zutphense monumenten. Ook wordt het magazine verkocht in alle boekhandels van Zutphen en Warnsveld. Voor meer informatie, nieuws en voorgaande exemplaren gaat u naar www.zutphensepracht.nl. Hoofdredacteur: Redactiecommissie: Redactionele bijdragen van: Vormgeving en marketing: Fotografie: Advertenties: Redactieadres: Brigiet Bluiminck Jeroen Krijnen, bouwhistoricus Gemeente Zutphen, Marieke Schriks, bestuurslid Stichting Wijnhuisfonds. Nicolien van Doorn, Agnes van Brussel, Ton van Ingen Schenau, Jeroen Krijnen, Eke Mannink, Alize Hillebrink Berthil.nl Grafische vormgeving Regionaal Archief Zutphen, Gemeente Zutphen, bewoners, Frits van Schagen, Zutphense Pracht Stuur een e-mail naar info@zutphensepracht.nl of bel 0575 - 785 670 Stichting Zutphense Pracht, Weg naar Laren 45, 7203 HE Zutphen Alle rechten voorbehouden. Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand, of openbaar gemaakt, in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door printouts, kopieën, of op welke andere manier dan ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. De informatie in deze uitgave is met de grootst mogelijke zorg samengesteld. Uitgevers en auteurs zijn niet aansprakelijk voor mogelijke handelingen en/of beslissingen gebaseerd op deze informatie. www.zutphensepracht.nl Zutphensepracht.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2017 | | pagina 3