Specialist in monumenten OPROEP JL Hoffmanbv Filmpje carillon Bewoont u een monument met een verhaal? De redactie van Zutphense Pracht is altijd op zoek naar mooie verhalen in combinatie met monumentale panden. Mail ons op info@zutphensepracht.nl Deze klok en het echte carillon bovenin de Wijnhuistoren kunnen voorlopig niet bezichtigd worden. Daarvoor is de trap naar boven te krap en te gevaarlijk. Om dit 'probleem' op te lossen maakte Johan Blanksma - oud-medewerker van Monumentenzorg, die in het verleden rondleidingen gaf in de Wijnhuistoren - een zeven minuten durend filmpje over het carillon. Dat wordt doorlopend vertoond in het fonkelnieuwe museum. Hierin speelt beiaardier Frans Haagen een belangrijke rol en is het carillon goed te zien. Volgens Van Waterschoot is de realisatie van het museum een startpunt voor meer. 'We willen de expositie finetunen en nog verder uitbreiden. En op de langere termijn willen we graag dat er een goede verbinding helemaal naar boven komt. Zodat de mensen echt, live, kunnen zien hoe het carillon wordt bespeeld.' Openingstijden: Zaterdag 12.00 - 16.30 uur Binnenkort worden de openingstijden verruimd. Meer info: www.wijnhuiscarillon.nl en www.inzutphen.nl. Sinds 1890 Bouwbedrijf Hoffman is gespecialiseerd in onderhoud en restauratie van monumenten. Wij restaureren en conserveren historische bouwwerken. We zorgen voor praktische oplossingen en hebben de kennis en het vakmanschap in huis om gebouwen in oude glorie te herstellen en te behouden voor de toekomst Erkend Restauratie Bouwbedrijf Beltrum: mr. Relissenstraat 1a, Tel. (0544) 481 5311 Zutphen: Sontstraat 9, Tel. (0575) 512 873 www.bouwbedrijfhoffman.nl Zutphensepracht.nl 37

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2017 | | pagina 37