VAARSEIZOEN Het Leeuwenhuisje De Fluisterboten varen dagelijks van 1 april tot en met 31 oktober om 11.00 uur, 13.00 uur en 15.00 uur (zaterdags ook om 16.30 uur). Een vaart duurt ongeveer een uur en kost 5,50 per persoon, kinderen tot 10 jaar betalen 3,50 en kinderen tot en met 4 jaar mogen gratis mee. Het is ook mogelijk om een boot te huren voor 20 of 12 personen. www.fluisterboot-zutphen.nl AUTOMATISCHE VERLICHTING Sinds 2007 varen de kleinere fluisterboten, die geschikt zijn voor twaalf persponen, ook onder de Overwelving uit 1890 door. Passagiers mogen dan plaatsnemen op de grond, in het midden van de boot, om zo hun hoofd niet te stoten aan de lage onderdoorgang. Maar die kleine ontbering is het waard, want ook dit stukje van de route heeft zo haar pareltjes onderweg. Dat begint al vóór de Overwelving als we het Leeuwenhuisje, dat sinds 2012 gehuurd wordt van het Wijnhuisfonds, passeren. Stellaart: 'Dit huisje dankt zijn naam aan de consoles in de Berkel in de vorm van leeuwen.' Eenmaal onder de 80 meter lange overwelving door passeren we het Broederenklooster, de Broederenkerk, het voormalig postkantoor en na de bocht naar links ook de achterkant van Barlheze. Hier staan nog een paar indrukwekkende stukken stadsmuur, die inmiddels volledig geïntegreerd zijn in de woningen. Ook de panden aan de Berkelkade, Marspoortstraat en uiteindelijk de sluis zijn vanaf het water extra indrukwekkend. Een tocht met de fluisterboot is en blijft een heerlijke manier om Zutphen te zien. En als het aan de schippers ligt wordt het nog leuker. Jan Nieuwburg: 'We willen onze opstapplaats vergroten en een haventje realiseren, zodat de boten makkelijker kunnen draaien en passagiers beter in- en uit kunnen stappen. En een doorvaart naar de Vispoortgracht zou fantastisch zijn.' Met de motie die recent werd ingediend door drie politieke partijen om onder meer de verbinding tussen de Berkel met de Vispoortgracht te verbinden, is die toekomstdroom wellicht een stukje dichterbij gekomen. Tekst: Brigiet Bluiminck Zutphensep

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2017 | | pagina 27