Het vakmanschap dat past bij uw wensen 'Zutphen heeft bijzonder veel vakmanschap in huis als het gaat om erfgoed Jongeren Nieuwe woning restauratie herbestemming renovatie onderhoud verbouwing nieuwbouw DE X/RIES wensen voor Zutphen? 'Ho ho, als het gaat om de BNG Bank Erfgoedprijs heb ik het gevoel dat ik daar ook een bijdrage aan heb geleverd', zegt de burgemeester met een knipoog. 'Ik was koud binnen toen ik Zutphen mocht presenteren voor de jury. Maar het is inderdaad mooi om te zien dat Zutphen jaren geleden al heeft ingezet op erfgoed en kwalitatieve toevoegingen. Het valt me ook op dat we bijzonder veel vakmanschap in huis hebben als het gaat om erfgoed en er is ontzettend hard gewerkt om als stad onderscheidend te zijn. Onder meer door het Wijnhuisfonds, waar ik overigens direct donateur van ben geworden. Maar de ontwikkelingen staan niet stil. Als monumentenstad moeten we ook nadenken over duurzaamheid. Isolatie, zonnepanelen: hoe gaan we daar mee om? Het Wijnhuisfonds laat zien dat dit goed samen kan gaan. Ook al woon je in een monument, je wilt natuurlijk niet je huis uit waaien.' monumentale, vaak eeuwenoude panden gekeken, maar deze vonden we minder geschikt voor mijn opgroeiende pubers en de twee oudere kinderen van mijn man, die ook regelmatig aan komen waaien. Maar we hebben een heel fijn huis uit 1931 gevonden aan de Boompjeswal. Geen monument, wel beschermd stadsgezicht. Deze zomer gaan we verhuizen en daar kijk ik uiteraard naar uit.' Vermeulen ziet nog wel kansen voor de stad. Met name als het gaat om jongeren. 'Ik denk dat het goed is om in Zutphen meer te creëren voor jongeren tussen de 14 en 20 jaar. Dat wordt nog een hele uitdaging, maar zou wel mogelijk moeten zijn in een stad als deze.' Vermeulen, zelf moeder van twee pubers, weet hoe lastig het is om jongeren warm te krijgen voor erfgoed, kunst en cultuur. 'Mijn kinderen moeten verplicht twee keer per jaar mee naar een museum en twee keer per jaar naar een concert. Al moet ik er wel bij zeggen dat ik dat vaak compenseer met een dagje shoppen. Maar mijn dochter van 16 kan het inmiddels aardig waarderen.' Als eerste burger is Vermeulen de afgelopen maanden ook op zoek geweest naar een nieuwe woning voor haar gezin en inmiddels is de koopakte getekend. 'We hebben naar In de tussenliggende periode zal de burgemeester vermoedelijk nog heel wat leuke al dan niet historische B&B's bezoeken, waar ze vervolgens over bericht op haar Facebookpagina. Zo sliep ze al in Die Schuyt, waar ze vanuit haar werkkamer op kijkt, maar ook in het Lerinckhuis in de Agnietensteeg en De Berkeltuin aan de Prinses Marijkelaan. 'Ik heb er inmiddels een stuk of tien bezocht. Ik kan niet zeggen welke ik het leukst vond. Ze zijn stuk voor stuk heel verschillend. Meestal ontbijt ik de volgende ochtend met de eigenaar. Soms worden me hele levensverhalen toevertrouwd. Ik ervaar dat steeds als heel bijzonder. En ja, die overnachtingen post ik op social media. Ik heb al van verschillende vrienden elders in het land gehoord: 'Ik wist niet dat Zutphen zo leuk was'. En daarmee doe ik direct een stukje pr voor de stad.' Tekst: Brigiet Bluiminck Foto's: Dik Windhouwer Vakgroep Restauratie Timmer- en aannemersbedrijf De Vries verzorgt uw complete restauratie, nieuwbouw, verbouwing, renovatie en onderhoudsprojecten. Dit doen we met vakmanschap en met liefde voor het vak. Mede door de 135 jaar ervaring en certificatie als'Erkend Restauratie Bouwbedrijf'kunt u rekenen op het vakmanschap en de kwaliteit die uw project verdient. Zelhemseweg 14, 6999 DN Hummelo T 0314-38 12 48 www.devrieshummelo.nl Zutphensepracht.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2017 | | pagina 11