□pen ilili Open Monumentendag 2016 MONUMENTENDAG Zutphen Dik tevreden is Ap Lammers, voorzitter van het Open Monumenten Comité Zutphen. Maar liefst 8000 bezochten op zaterdag 10 en zondag 11 september de 30e editie van de Open Monumentendagen, iets meer dan in 2015 toen Zutphen zo'n 7500 mensen mocht verwelkomen. Dat betekende een gezellige drukte in de stad. Bij de Walburgiskerk stond steeds een rij mensen, die graag de toren wilden beklimmen. Ook de rondleidingen door de stad waren zeer in trek, zozeer zelfs dat niet iedereen aan de beurt kon komen. Lammers: "Jammer dat we ook mensen moesten teleurstellen. Volgend jaar willen we dat voorkomen." Het thema van de afgelopen editie was 'Iconen en Symbolen'. Dat klinkt ingewikkelder dan het is. Op allerlei manieren kwamen belangrijke (iconische) mensen uit de geschiedenis van Zutphen weer even tot leven. En natuurlijk zijn de meeste monumenten iconen en symbolen van de stad. Tijdens deze 30e editie kreeg de jeugd meer aandacht. Er waren speciale activiteiten en optredens speciaal voor de jongere groep. Prijsvraag In het programmaboekje van Open Monumentendag stond een prijsvraag voor jongeren: Raad de torens in het nieuwe logo van Open Monumentendag Zutphen. Dat was nog niet zo eenvoudig. Er waren veel inzendingen, maar slechts een handjevol deel nemers wist ook daadwerkelijk de juiste namen van de torens te noemen. Drie winnaars, Enzo Amaddeo (10) uit De Hoven, Ida (9) uit Warnsveld en Mads (5) uit Zutphen wonnen een VVV-bon. De lezers van Zutphense Pracht kunnen hun kennis ook nog even testen. De juiste uitslag staat omgekeerd onder deze pagina. Raad de torens Open Monumentendag wordt elk jaar gehouden tijdens het tweede weekend van september. In 2017 is dat op zaterdag 9 en zondag 10 september. Het thema voor de komende editie is: Boeren, burgers en buitenlui. SU0JOJ_

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2016 | | pagina 25