2==Krau5 Uw specialist CHRIS KAPPERT bad erie HUISKAMERFESTIVAL GAST IN ZUTPHEN in duurzame installatietechniek, dakwerken en renovaties De organisatie Gast in Zutphen vierde op zondag 2 oktober haar tienjarig jubileum en verdient alle lof voor dit mooie festival. Totaal vonden er 20 voorstellingen plaats op toplocaties, meest monumenten. Bijzonder was de voorstelling op de Bleek. Het moet gek zijn geweest voor passanten op de Martinetsingel. Wie daar onbekommerd liep, zag een bootje op het water waarin een vrouw een man te lijf gaan met een roeispaan. Aan de overkant zat een twintigtal lachende mensen op bankjes in de Bleek. Ze keken naar de voorstelling 'Dood op de boot' van Vloeistof. Theater en dans op een wankel bootje. De drie andere bezochte voortstellingen vonden allemaal plaats op korte afstand van elkaar. De voorstelling 'Rothko Chapel' op de Zaadmarkt nummer 97 was interessant, maar wat me verbaasde was het pand van de Vrijmetselarij. Daar lijkt alle historie uit verdwenen. Alleen het plafond van de 'tempel', waar de voorstelling plaats vond leek op de schuilkapel in het voormalig Henriette Polakmuseum. Wellicht was dat ook ooit een schuilkapel. De lunch stond klaar in een heel leuk pand gebouwd tegen de stadsmuur aan de Boompjeswal. Vervolgens bezocht ik Proosdijsteeg nummer 5. De monoloog van Simon Heijmans was aardig, maar deed de locatie geen recht. Deze kamer verdient een voorstelling in Couperus-achtige sfeer. Wat een prachtige woonkamer met serre. (zie pagina 37). "Ik zie het als een soort ereplicht om dit huis af en toe open te stellen," vertelde de gastvrouw. De laatste voorstelling die ik bezocht was van acteur Sabri Saad El Hamus, een deel uit zijn mooie voorstelling 'Pax Hominis', geschreven door Arnon Grunberg. Ook deze voorstelling vond plaats in een prachtig gerestaureerd monument aan de Pelikaanstraat. Genoeg inspiratie voor Zutphense Pracht. Voor een impressie, zie: www.youtube.com/watch?v=Ym_nJDB_0bM I BOUWBEDRIJF BV WARNSVELD Lage Weide 23 T 0575 52 37 35 www.chriskappert.nl 7231 NN Warnsveld F 0575 52 61 51 info@chriskappert.nl Dakwerk Installatie Sanitair Zutphen (0575) 51 39 31 www.baderiekraus.nl 24 Zutphensepracht.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2016 | | pagina 24