Culturele salon aan twee rivieren Uniek gelegen IJsselsalon biedt podium aan muziek, beeldende kunst en literatuur Ze zijn verhuisd van A naar Z, van Amstelveen naar Zutphen. En nu wonen ze aan twee rivieren, de IJssel en de Berkel. Beeldend kunstenaar Stef Kreymborg en musicus Remko Kraamwinkel genieten elke dag met volle teugen van hun besluit om hun intrek te nemen in een 19e-eeuws pand aan de IJsselkade waaraan eerst nog heel veel moest worden verbouwd. En ze laten anderen meegenieten: hun IJsselsalon is een 'ontmoet ingsplek waar oog en oor kunstzinnig worden gestreeld'. ,,De advocaten die hier jarenlang kantoor hielden, hebben het pand altijd in z'n waarde gelaten." Als ik later groot ben... Een buurman die toen nog niet hun buurman was, zag nog niet zo lang geleden een man en een vrouw héél lang op het muurtje tussen de IJsselkade en de rijweg zitten. Dat waren Stef Kreymborg en Remko Kraamwinkel, toen nog Amstelveners, die Zutphen bezochten op zoek naar een woning. Kreymborg: ,,We wilden al een hele tijd graag naar Zutphen. Remko had hier familie wonen en ik kwam als kind vaak in Gorssel - ik weet dat ik toen al dacht: als ik later groot ben wil ik in Zutphen wonen. Op een gegeven moment zeiden Remko en ik tegen elkaar: misschien is het nu wel later. We hadden een pand op het oog, dat ging door omstandigheden niet door, maar het lot bleek ons gunstig gezind..." Kraamwinkel: ,,De makelaar zei: ik weet nog wel een pand op de IJsselkade dat misschien te huur komt. We zijn toch maar even gaan kijken. Wat niemand nog wist: het bleek ook te koop te zijn." Wat Kreymborg en Kraamwinkel wél meteen wisten, zonder dat ze het elkaar hoefden te vertellen: dit pand zou het worden, geen twijfel mogelijk. ,,En toen zaten we ineens op de IJsselkade. Dat hadden we van tevoren niet durven dromen. Het was net of het huis op ons had staan wachten, het omarmde ons", zegt Kreymborg. ,,Je voelde meteen de zorgvuldigheid waarmee de gebruikers het al die jaren hadden behandeld." Al zou je dat - als je het verhaal hoort - in eerste instantie misschien niet zeggen. Het hele gebouw was opgedeeld in kantoren, de tuin was grotendeels bebouwd en het tuinhuis vormde één geheel met het hoofdhuis. Kraamwinkel: ,,Los daarvan bleek het huis nog vele originele elementen

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2016 | | pagina 16