Huurders gezocht Wonen in een woning waar de tijd heeft stilgestaan. Waar de inrichting de sfeer ademt van vroegere tijden en waar de bewoners met trots hun deur openen voor een rondleiding... Voor het project Museumwoningen zoekt Volkshuisvesting Arnhem huurders die dit project een warm hart toedragen. U bent bereid uw woning in te richten en te bewonen zoals in de betreffende jaren gebruikelijk was. Maximaal tien keer per jaar stelt u de woning open voor een rondleiding. U vindt het leuk om deze rondleiding zelf te verzorgen en bent misschien ook wel gekleed in kleding uit de betreffende periode. U vertelt de bezoekers over de geschiedenis van uw woning. Uw woning laat de bezoekers even helemaal teruggaan in de tijd. Uw huishouden telt een of twee personen. Een inkomenseis is niet van toepassing. Voor meer informatie, ga naar www.museumwoningenarnhem.nl De keuken en de slaapkamer werden aangepast. Volkshuisvesting bracht de hoekkasten in de kamer en de keuken in de oude stijl terug. Ook de raampartijen zijn weer uitgevoerd in de oorspronkelijke indeling. Met zorg is de woning in de stijl van weleer ingericht met veel leuke details als oude kookboeken en een Tomado boekenrekje. Op de 1e verdieping is nog een handmatig gemaakte kastenwand terug te vinden, op slimme wijze ingepast onder de schuine kanten van het dak. De bewoonster vertelt dat haar drijfveer om hier te wonen deels voortkomt uit zorg voor het milieu. Ze wil zo zuinig mogelijk omgaan met energie en dat lukt goed in deze woning. Net als vroeger beperkt ze zich tot het stoken in de woonkeuken. Ze gebruikt de kelder als koeling precies zoals men dat vroeger deed. "Weet je dat de zuivel en groente daardoor lekkerder van smaak blijft dan die uit de ijskast?" Het is opvallend dat op deze zondag de bezoekers voor het merendeel 60-plus zijn en er sprake is van veel herkenning. "Dat is niet altijd het geval", aldus de bewoonster. "Er komen ook ouders met hun kinderen op bezoek. Kinderen vinden het prachtig om bijvoorbeeld een telefoon met draaischijf te zien. Laatst vroeg een meisje zich hardop af hoe je zo'n telefoon mee naar school neemt." Agnes van Brussel

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2016 | | pagina 42