Een winkel met Jugendstil pui aan de Korte Beukerstraat "Waarom ik hier een winkel wilde beginnen? Kom maar even mee naar buiten en kijk dan naar links en naar rechts. Is dit geen prachtige plek in de binnenstad?" Bewonersgeschiedenis Jos Zwerink had al lang een droom om een winkel te beginnen. Toen hij in Zutphen kwam voelde hij: "Dit is de plek." Als modeagent van een aantal merken bezocht hij winkels in veel steden, dus ook in Zutphen. Later ging hij er wonen om zijn kinderen vrijeschoolonderwijs te laten volgen. "Mijn roots liggen in Twente," vertelt hij. "De textiel is mij met de paplepel ingegoten. Mijn grootvader zat aan het weefgetouw bij Van Heek. Mijn vader zat ook in de textiel. Mode is voor mij een passie." In zijn eentje kon hij een winkel niet combineren met zijn agentschap. Maar omdat zijn nieuwe partner, Sonja, zijn winkelambitie deelde, durfde hij het in 2004 te proberen. Ze begonnen aan de overkant in de Korte Beukerstraat 5 met een soort pop-upstore. Toen het winkelpand op nummer 6 vrij kwam huurden ze het voor een jaar op proef. In 2006 besloten ze door te gaan en met veel hulp van familie en vrienden kreeg het interieur van de winkel een opknapbeurt. "We waren ons wel bewust van de bouwhistorie en hebben bij de inrichting geen muren of andere bouwsporen verwijderd. De kelder is prachtig, heel erg oud, maar als we die in gebruik willen nemen moeten we veel geld investeren. Onze trots is de pui, die onlangs is gerestaureerd door Smederij Oldenhave en weer geschilderd." De Korte Beukerstraat is een oud straatje. In de notariële boeken van het archief is al een melding van het perceel te vinden in 1454. Dankzij de Werkgroep Bouwhistorie is het mogelijk om de adressen te koppelen aan een kadastraal nummer en vervolgens op een oude stadskaart met een loep te checken of het kadastraal nummer inderdaad klopt met de plek op de kaart. Via dit kadastraal nummer zijn in de notariële boeken bijna alle overdrachten van de panden terug te vinden. Straatnamen

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2016 | | pagina 36