Het vakmanschap dat past bij uw wensen Twee nieuwe B&B's in Zutphen in bijzondere monumenten: B&B in Dat Bolwerck B&B in de Oude Wasserij De IJsselstroom restauratie herbestemming renovatie onderhoud verbouwing nieuwbouw dat is er nog altijd niet van gekomen. De eetkamer en de lichte serre, de favoriete plek van Elly - met prachtig uitzicht over de Berkel - worden wel van elkaar gescheiden door fraaie, originele suitedeuren. "Dit is zo'n heerlijke plek. Na ons werk zitten we hier 's avonds graag. Voeten op de vensterbank en dan met een wijntje genieten van het uitzicht." Van hetzelfde uitzicht kunnen ook de B&B gasten op de eerste en tweede verdieping genieten. Dertien jaar geleden besloot Elly een paar kamers in het huis, dat voor haar en Hans samen wel erg groot is, in te richten voor gasten. Overal vandaan komen tegenwoordig van april tot oktober logees die genieten van de historische binnenstad van Zutphen en het uitzicht over de Berkel, de oude boomgaard en de grote gracht met de fontein, terwijl regelmatig de fluisterboten voorbij varen. Vanaf het balkon op de eerste verdieping ervaren de B&B gasten hier het optimale Zutphen-gevoel. Rozet badkamer Drie gastenkamers heeft B&B Aan de Berkel. Twee op de eerste verdieping, compleet met krakende vloeren, en op de zolderverdieping een appartementje met oude houten balken aan het plafond en een eigen badkamertje, waar Elly een speciale rozet die ze tijdens de verbouwing tegenkwam boven de deur heeft aangebracht. "Vroeger werden er kokers gebruikt om het licht te vangen. Deze rozet zat onder in de vloer, waardoor het licht vanaf de zolder naar de verdieping hieronder scheen. Een mooi detail, dat we weer een plek hebben gegeven." Gelukkig is Hans heel handig. "Wat zijn ogen zien kunnen zijn handen maken. Best belangrijk als je zo'n oud huis als dit hebt. Er is altijd wel wat te klussen." Wat dat betreft is er in de loop der jaren al heel wat gebeurd in de oude woning. Los van het renoveren van de ruimtes in het huis, werd het pand van buiten opnieuw geschilderd. De antraciet gevel en witte kozijnen maken dat het huis vanaf de Berkelzijde er opvallend uitspringt tussen de buurhuizen. Voor de komende tijd staat er binnenschilderwerk op stapel en worden de gastenkamers voorzien van originele plafondornamenten. Elly: "Het huis is nooit af. Maar bovenal denk ik nog steeds elke dag, wat boffen we toch om in zo'n huis als dit te wonen. En mocht ik soms even de neiging hebben dat te vergeten, dan zijn er altijd nog onze gasten die me er aan herinneren." www.bnb-aandeberkel.nl, Berkelsingel 9, Zutphen Tekst en foto's: Daniella Elshof Logeren in een stadskasteel uit 1547. Dat kan in Dat Bolwerck, Centrum voor kunst en gedachten aan de Zaadmarkt. Het pand heeft een prachtige tuin aan de oude stadsmuur en kijkt uit over de markt. Met een beetje geluk is er ook nog een concert of voorstelling om beleven en er is altijd een expositie in de mooie ruime kamers beneden. Dat Bolwerck beschikt over één Bed Breakfast appartement, dat te huur is voor minimaal twee dagen. www.datbolwerckt.nl, Zaadmarkt 112, Zutphen Vroeger stond hier een enorme ketel, die met kolen gestookt werd en volgens de overlevering veel te groot was voor deze kleine stoomwasserij. Nu is het een sfeervol gastenverblijf van alle comfort voorzien. Op loopafstand van mooie Hanzestad Zutphen, gelegen in het groen van de uiterwaarden, langs bekende wandel- en fietsroutes door de IJsselvallei. De IJsselstroom biedt een gastenverblijf voor 2 personen, genaamd 'het Stookhok'. www.deijsselstroom.info, Vliegendijk 16, Zutphen Voor meer logeerplekken in Zutphen, ga naar: www.inzutphen.nl/plan-je-bezoek/overnachten Vakgroep Restauratie Timmer- en aannemersbedrijf De Vries verzorgt uw complete restauratie, nieuwbouw, verbouwing, renovatie en onderhoudsprojecten. Dit doen we met vakmanschap en met liefde voor het vak. Mede door de 135 jaar ervaring en certificatie als'Erkend Restauratie Bouwbedrijf'kunt u rekenen op het vakmanschap en de kwaliteit die uw project verdient. Zelhemseweg 14, 6999 DN Hummelo T 0314-38 12 48 www.devrieshummelo.nl Zutphensepracht.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2016 | | pagina 35