kennis door ervaring I-li onumenten dviesbureau e ijzer Belang van goede stedenbouw Toerisme Bureau gespecialiseerd in het voorbereiden en i' begeleiden van onderhoud en restauratie aan monumentale panden in particulier bezit Tel: 06 1123 9466 info@monumentenadviesbureaukeijzer.nl www.monumentenadviesbureaukeijzer.nl V'IUifl! m Voorbeelden zijn de Bleek en de Stadsboomgaard. Vanuit zijn woonhuis kijken Arnold en Mieke uit een deel van de Bleek. Er staan bijzondere boomsoorten, waar ze erg van genieten. "Ik heb veel waardering voor het beleid van het Wijnhuisfonds. Kwaliteit staat altijd voorop. Het is ook waardevol dat het Wijnhuisfonds het woningbouwbeleid van de Gemeente in de binnenstad volgt en bekritiseert. De nieuwbouw in de Halvemaansteeg is een goed voorbeeld daarvan. De kritiek van het WHF leidde tot aanpassing van de oorspronkelijke bouwplannen." Arnold kijkt naar bouwplannen met de blik van een planoloog. Hij vindt goede stedenbouw belangrijker dan goede architectuur. "De structuur van een stad is belangrijk. Daarin moet je geen weeffout maken. De Noorderhaven is een voorbeeld van een goede stadsuitbreiding. Met de kleinkinderen wandelde Arnold de dag tevoren nog door de Noorderhaven. Daar geniet hij van. "De onderdoorgangen zijn heel geslaagd en het nieuwe woongebied geeft alleen maar meer draagvlak voor de bestaande voorzieningen in de binnenstad. Ik ben beducht voor weidewinkels. De nieuwe rondwegen maken de stad goed bereikbaar en je kan vijf kanten uit met de trein. Wel jammer dat de provincie het plan voor een afslag van de Cortenoeversebrug naar rechts, richting de Hoven, nog niet heeft gerealiseerd. Dat zou de bereikbaarheid nog meer verbeteren. Zutphen is vooral een aantrekkelijke woonstad, van waaruit je binnen een half uurtje veel werkgelegenheidmogelijkheden hebt. De stad trekt jonge gezinnen met kinderen aan en biedt een uitstekend schoolaanbod. Ook voor ouderen biedt de stad een aantrekkelijke woonomgeving. Ouderen vinden het prettig om midden in de stad in een appartement te wonen. Misschien is het huidige aanbod nog wel te beperkt en te krap. Er is behoefte aan ruime appartementen van meer dan 120 vierkante meter" Als Arnold de deur uitstapt, is er altijd wel een groepje toeristen onder leiding van een stadsgids. "Die gidsen doen voortreffelijk werk. Net als de fluisterbootschippers," vindt hij. Hoewel hij Zutphen vooral ziet als woonstad, 'Liever Lucca dan Carcassonne', hoopt hij wel dat het toerisme verder aantrekt. "Straks zal het nieuwe museum een impuls geven aan het toerisme in de stad. De vernieuwde IJsselkade levert wellicht ook meer bezoekers op. Ik hoop dat riviercruises Zutphen ontdekken als aanlegplaats. We moeten nadenken over bustoerisme. Nu staan ze vaak ongelukkig opgesteld op het 's Gravenhof. Dat moet beter kunnen." Hier zit duidelijk nog geen oud-burgemeester, die zich terugtrekt uit het openbare leven. Met zijn kennis van de stad, zijn vakmanschap, politieke inzicht en vooral zijn liefde voor Zutphen, kunnen we nog veel moois van hem verwachten. Agnes van Brussel Noot van de redactie: Vlak voor het ter perse gaan van deze Zutphense Pracht zond het bestuur van het Wijnhuisfonds een bedankbrief aan Arnold en Mieke en informeerde hen over de bestemming van het geschonken geld. Dat gaat geheel naar nieuwe aanplant op de Bleek. Irlli Zutphensepracht.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2016 | | pagina 33