Specialist in ^22 monumenten LUIJENDIJK HOVENIERSBEDRIJF Op zaterdag 21 mei 2016 is weer de jaarlijkse Europese Gemeenschappelijk- WonenDag. Veel woongemeenschappen zetten op deze dag de deuren open, meestal tussen 13 en 16 uur. Info: www.gemeenschappelijkwonen.nl uitgaanspubliek misdraagt zich nog wel eens in het naast gelegen park. Toch is de vreugde om hier te wonen overheerst. Het maandelijks Hofteraad zorgt voor een goede verstandhouding. Het principe van een woonvereniging: 'Voor bewoners door bewoners' werkt hier volgens Steef heel goed. Of er geen oplopende irritaties zijn? "We werken volgens een sociocratische besluitvorming. Dat gaat verder dan democratie. Bewoners moeten met onze besluiten kunnen leven. De meerderheid beslist weliswaar, maar als iemand een zwaarwegend bezwaar heeft zoeken we een andere oplossing. Nieuwe bewoners selecteren we met algemene instemming. We beslissen samen over onderhoud aan de woningen, maar bewoners mogen zelf aangeven welke verbeteringen ze willen." Het huisje van Cees Quarles ziet er comfortabel uit. "Vroeger was er een soort ladder naar de bovenverdieping," vertelt hij. "Nu zit er een vaste trap. Op de plek waar een aanrecht zat is nu mijn werkplek en de keuken zit in de zijkamer. De keukens, douches en toiletten zijn allemaal een keer vervangen en ja, ooit was er een gemeenschappelijk wc-huisje in de tuin. Dat kan je je nu niet meer voorstellen." Dat er een wachtlijst is van aspirantbewoners is goed te begrijpen. Agnes van Brussel Bouwbedrijf Hoffman is gespecialiseerd in onderhoud en restauratie van monumenten. Wij restaureren en conserveren historische bouwwerken. We zorgen voor praktische oplossingen en hebben de kennis en het vakmanschap in huis om gebouwen in oude glorie te herstellen en te behouden voor de toekomst. '».I :3 i !T .1. Beltrum: mr. Nelissenstraat 1a, Tel. (0544) 481 5311 Zutphen: Sontstraat 9, Tel. (0575) 512 873 www.bouwbedrijfhoffman.nl Zutphensepracht.nl 15

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2016 | | pagina 15