75 jaar Christiaans Vrienden van de musea Zutphen Sterk in restauratiewerk BOUWBEDRIJF nieuwbouw verbouw restauratie onderhoud telefoon 0575 515831 internet www.terlak.nl Zutphen 0575-513866 www.christiaans.nl Toen Cor Witbraad in 2009 naar Zutphen verhuisde was hij benieuwd wat het cultureel leven in Zutphen te bieden had. Al snel raakte hij er nauw bij betrokken. Hij was voorzitter van het Cultuurhistorisch platform en is nu heel actief als voorzitter van de Vereniging Vrienden Musea Zutphen. "Zevenhonderd leden telt die vereniging en dat zegt wel iets over de betrokkenheid bij de musea,"stelt Witbraad "maar het ledenaantal mag nog best flink groeien. Het is belangrijk dat de Vereniging met haar contributie de musea kan helpen bij aankopen. Tegelijkertijd is het geen eenrichtingverkeer De Vereniging biedt haar leden ook veel voordelen." Er gebeurt op dit moment veel bij de musea. Met de Archeologische dienst krijgen de beide musea een nieuwe locatie in het Hof van Heeckeren. Volgens Cor Witbraad is dit het juiste moment om lid te worden. "Misschien dacht je al een jaar of veertig: 'moet ik niet lid worden?' Dan moet je het nu maar doen." Enthousiast vertelt hij over de excursies, die het bestuur twee keer per jaar organiseert. Afgelopen jaar gingen we naar het Teylersmuseum en het Cruquius stoomgemaal." Als ik hem vraag of hij zelf dan ook meegaat, beschrijft hij met pretoogjes zijn rol als gastheer. "Ik schenk op de terugweg in de bus een glaasje wijn en twee andere bestuursleden gaan rond met de borrelnootjes." Maar de meeste aandacht van de Vereniging gaat natuurlijk naar de exposities van de eigen musea. Voor elke opening krijgen de leden een uitnodiging en een speciale rondleiding door de samenstellers van de tentoonstellingen. In de loop der jaren heeft de Vereniging belangrijk bijgedragen aan collectie. Op de site vind je alle kunstwerken die de Vereniging aan de musea heeft geschonken. Voor het nieuwe museum in Het Hof van Heeckeren wil de Vereniging een bankje schenken voor in de tuin, die straks met behulp van de Stichting Wijnhuisfonds wordt ingericht. De Vereniging is blij met de nieuwe locatie, die eind 2016 zal opengaan voor het publiek. De verbouwing is in volle gang en in het voorjaar kunnen de kantoren in het gebouw al bewoond worden. Maar dan wacht er nog de klus van museuminrichting. Het succes van de fondswerving hiervoor bepaalt straks hoe verfijnd en vernuftig de collectie kan worden getoond. Ook daarin is het ledental van de vereniging belangrijk. "Hoe meer leden hoe meer we de musea kunnen ondersteunen." Met het lidmaatschap geef je de musea meer armslag, maar tegelijkertijd krijg je korting op cursussen van de Vrije academie, schildercursussen, ledenborrels, openingen van tentoonstellingen en natuurlijk alle informatie over de musea. Witbraad is ervan overtuigd dat je zelf wat kan bijdragen aan Zutphens s cultureel aanbod Aanmelding en meer informatie op de website: www.vriendenmuseazutphen.nl Schilderwerk t Beglazing Wandafwerking Spuitwerk li 1 Verhuur materialen Zutphensepracht.nl 49

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 49