Erfgoed adviesraad Erfgoed in cijfers 2014 Monumenten Aantal gemeentelijke monumenten 425 Aantal rijksmonumenten 482 Karakteristieke panden 407 Aantal rijksbeschermde stadsgezichten 2 Aantal gemeentelijke stadsgezichten in aanwijzing 1 Bouwplannen behandeld door de Commissie Ruimtelijke Kwaliteit en Cultuurhistorie 134 Aantal aanvragen 2014 834 Aantal bouwplannen voor beschermde monumenten 86 Aantal aanvragen in beschermde stadsgezichten (minus monumenten) 54 Gemeentelijke bouwhistorische rapportages 20 Gemeentelijke cultuurhistorische bestemmingsplan analyses 9 Aantal besluiten stadsgezicht bestemmingsplan wijziging 12 Aantal bestemmingsplannen met een Erfgoedadviesraad goedgekeurde cultuurhistorische paragraaf 0 Verleende Rijkssubsidie onderhoud monumenten Zutphen 541.129 Verleende (Rijks)subsidie herbestemmingonderzoek 0 Uitbetaalde gemeentelijke monumenten subsidie 75.000 Uitbetaalde subsidie gemeentelijke monumenten 40.000 Gelderland Uitbetaalde subsidie Warnsveldse molens 3.900 Jaarsubsidie Wijnhuisfonds 2.400 Incidentele bijdrage monumentenzorg 10.000 Het eerste jaarverslag van de in 2014 ingestelde erfgoedadviesraad is een neerslag van de eerste twee vergaderingen van deze acht leden tellende adviesraad. Voor de helft bestaat deze raad uit leden van de voorgaande Monumentencommissie. De taken van deze Monumentencommissie zijn nu over gedragen aan de Commissie Ruimtelijk kwaliteit en cultuurhistorie. De adviesraad staat op meer afstand en heeft een adviserende rol. Uit het jaarverslag blijkt echter de ambitie invloed uit te oefenen op het erfgoedbeleid middels gedegen advisering. In 2014 heeft de adviesraad zich lovend uitgelaten over het masterplan Binnenstadverlichting en enkele aandachtspunten meegegeven. Met betrekking tot het terrassenbeleid adviseert de adviesraad geen haakse scheidingen aan te brengen. Met betrekking tot de Aanwijzing Beschermd Dorpsgezicht Warnsveld adviseert de adviesraad meer nadruk te leggen op aanwezige kwaliteiten en mogelijkheden en minder op wat niet kan en mag. Bijzonder is de bemoeienis met het project dichtkunst op gevels Het dichterscollectief Kopwit ontwikkelt drie proeven naar voorbeeld van stadsprojecten in Leiden en Utrecht. In een vooruitblik op 2015 benadrukt de erfgoedadviesraad dat het nauw betrokken wil worden bij ruimtelijke ontwikkelingen en een sterkere relatie wil hebben met de Commissie Ruimtelijke Kwaliteit en Cultuurhistorie. Hiernaast het overzicht van Erfgoed in cijfers over 2014: Zutphensepracht.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 48