BOEKEN EN PUBLICATIES Zie pagina 20 voor een overzicht van de nieuw verschenen ZAP's (Zutphen Archeologische Publicaties). De spookboerderij De spookboerderij op de plek waar nu pannenkoekenhuis De Reuvershoeve staat, is voor de meeste inwoners van Brummen en omgeving altijd een plek vol spanning en mysterie geweest. Auteur Manon Sikkel praatte met buurtgenoten, dook de archieven in en maakte een boeiende combinatie van feiten en fantasie. Manon Sikkel I Uitgeverij de Geitenpers Brummen I De boekjes zijn te koop in de pannenkoekbakkerij, maar ook bij diverse boekhandelaars in de buurt. Klokkenspel (Zeven Provinciën Reeks 27) - het carillon en zijn bespelers tot 1800 Overal in ons land klinken carillons. Dat het hier om typisch Nederlands erfgoed gaat, realiseren wij ons doorgaans niet. Eeuwenlang hebben klokken in heel Europa een grote rol gespeeld in het dagelijks leven. Ze werden door kerk en staat gebruikt voor religieuze doeleinden, om gebeurtenissen te markeren, kwade geesten te verdrijven, uiting te geven aan rouw of vreugde en om te waarschuwen. H. van der Weel. 19,00 I ISBN: 9789087040611 I Verkrijgbaar in de (online) boekhandels Ambachtelijke Ambachtelijke fietsroutes - fietsen langs industrieel erfgoed Wat mag je verwachten van fietstochten langs ambachten? Wordt het één en al nostalgie, van kantklossende vrouwtjes en mandenvlechtende mannetjes? Van klompen, kaas en molens? Dat mag je inderdaad verwachten. Maar aan de hand van ambachten is er veel meer te beleven. De zoektochten brengen je tot ver achter het cliché. Diederik Monch I 14,50 I ISBN: 9789058811806 I Verkrijgbaar in de (online) boekhandels 101 industriële monumenten Watertorens en gemalen, pakhuizen en fabrieken, dijken en kanalen, allemaal maken ze deel uit van het industrieel erfgoed. De belangstelling hiervoor neemt snel. Honderd industriële monumenten is het eerste boek dat dit onderwerp voor een breed publiek toegankelijk maakt. P. Nijhof I 13,95 I ISBN: 9789040098116 I Verkrijgbaar in de (online) boekhandels UITGAVEN VAN DE HISTORISCHE VERENIGING ZUTPHEN, TE BESTELLEN VIA WWW.HISTORIEZUTPHEN.NL Zutphen de Mars Zutphen heeft meer dan alleen een monumentaal centrum. Aan de andere kant van het station ligt de Mars. Wie het een beetje kent, denkt aan een industrieterrein. Maar er werd en wordt ook gewoond. Lees over dit slecht bekende deel van Zutphen in dit boek. 15,00 (leden 12,50) Van kelder tot kap - Bouwhistorisch wandelen door Zutphen Bij uw ontdekkingstochten door Zutphen is dit boek op verschillende manieren een rijke informatiebron. Zo biedt het een interessante wandelroute langs de historische huizen in de oude stad. Maar het kijkt ook achter de gevels. Kenmerkende onderdelen van monumentale huizen worden in afzonderlijke en heldere hoofdstukjes behandeld. 16,00 (leden 13,50) Steenrijk in Zutphen De veertiende eeuw was voor Zutphen een eeuw van economische bloei. Naast de adel en de geestelijkheid was er een nieuwe sociale toplaag ontstaan: de steenrijke kooplieden. Letterlijk steenrijk, want zij lieten hun welvaart aflezen aan hun representatieve bakstenen handelshuizen, waarvan de imposante daken hoog boven de andere huizen uitstaken. Over een van de best bewaard gebleven voorbeelden gaat dit boek: Beukerstraat 65-67, een bijna 20 meter hoog huis, gebouwd in 1391. 10,00 (leden 7,50) In Zutphen staat een huis Zutphen onderscheidt zich van veel andere steden door een gaaf monumentaal centrum met een rijkdom aan historische panden. Al meer dan 700 jaar worden er in Zutphen huizen van baksteen gebouwd. Uit de bloeitijd van de stad, de late middeleeuwen zijn uitzonderlijk veel resten, vaak zelfs complete huizen, bewaard gebleven. even van deze huizen worden in dit boek uitvoerig beschreven. 10.00 (leden 7.50) 42 Zutphensepracht.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 42