l Ramenplan Op 4 december (2015) wordt de prijs uitgereikt, maar voor ons is de nominatie al een beloning van ons werk." De restauratie gaat nu keihard. Overal in het pand wordt gewerkt. Miekes rondleiding begint in de gloednieuwe lift. Op elke verdieping zie je werklui bezig met warmtemuren, stucwerk of het plaatsen van ramen. Ook Mieke is blij verrast als ze ziet dat de toiletten van deuren zijn voorzien. Nog even en de eerste verdieping is klaar. Het is geen wonder dat de ruimtes snel verhuurd waren, want het uitzicht is fenomenaal en de ligging uitermate gunstig zo dicht bij het station. Het is mooi om te zien dat oude elementen nog volop aanwezig zijn. Mieke wijst op de vroegere ijsgenerator, een kast vol met oude kranen en leidingen, die Bert met veel liefde restaureert. De dikke isolatiedeuren, de paddenstoelenkolommen en het oude hang en sluitwerk markeren de geschiedenis van het pand. Het Koelhuis dateert uit 1920 en zat tot 2008 aan de westkant vast aan een jongere uitbreiding van het Koelhuis en de panden van staalgroothandel Reesink. Daarom had het aan die kant geen ramen. Gelukkig ging de Commissie Ruimtelijke Kwaliteit van de gemeente akkoord met het ramenplan aan de westzijde. Nu is die wand voorzien van ramen die speciaal gemaakt zijn naar voorbeeld van de oorspronkelijke ramen, met het kenmerkende stoeltjesprofiel. Zutphense metaalbedrijven als Jemto, Rexwinkel, Attema Van Schaik leverden het raam en metaalwerk. Nog even en de nieuwe haven aan de IJssel is klaar. De locatie van N.V. Koelhuis 'De Landbouw' werd destijds gekozen door de Nederlandse Coöperatieve Zuivelverkoop Centrale Zutphen, omdat de handelswaar dan gemakkelijk kon worden aan- en afgevoerd via de naast gelegen haven. In feite is de oude situatie dan weer terug. Agnes van Brussel I ,1#

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 31