VI BROCK X It VS Zn. T,v Durf IVERl BOUW TIMMERWERKEN MEUBELMAKERIJ PARKETWINKEL www.wbrock.nl monumen wacht gelderland steevast afgeronde bovenhoeken. Het is van groot belang dat de oppervlakten van hard materiaal zijn, dus niet van fluweel of zo, en dat ze rijk zijn bewerkt, met stuc- of timmerwerk. Het gaat om de randjes; door de ornamenten weerkaatst het geluid verstrooid, in alle richtingen. Daarom hing ik ook spiegels met bewerkte lijsten op." Het is een beproefd recept, dat volgens Hoogenberk niet meer zo werd gewaardeerd na 1950. Bovendien vond men het ingewikkelde stuc- en timmerwerk te duur. "Een paar jaar geleden is er een andere architect aan het werk gegaan, Architectenbureau W.P. van Rijn en B. Wels, Den Haag (1998/'99). Het oorspronkelijke cassetteplafond is hersteld - daar was in mijn tijd geen geld voor - maar mijn hele kleurstelling is verdwenen, helaas. Het is nu een keiharde kleur; wijnrood met een hard crème, waardoor de zaal nu een Amerikaanse uitstraling heeft. Maar ja, zo gaat dat: een nieuwe directie, een nieuwe stijl." Is er niets aan te merken op deze culturele parel van onze stad? Sopraan Johannette Zomer heeft wel een kritisch punt. 'Niet zozeer over de zaal zelf, wel over hoe we ermee omgaan,' zegt ze. "De Hanzehof maakt er te weinig gebruik van. De gemeente kan het goud dat ze met deze zaal in handen heeft zomaar door de vingers laten glippen. Misschien speelt ze teveel op safe. Ze zou juist meer risico's moeten durven nemen." Zomer doelt op de tendens van de beleidsmakers om 'gedurfde' projecten in de Buitensociëteit geen doorgang te laten vinden, uit angst dat die projecten zichzelf niet zouden terugbetalen. "Risico's nemen is nodig, juist in deze tijd," vindt Zomer. "Het werkt positief als meer mensen, musici en publiek, zouden ontdekken wat voor een speciale zaal hier in Zutphen verborgen ligt." Overigens is het haar wel gelukt om haar nieuwste project naar de Buitensociëteit brengen. Als nieuwjaarsconcert voert ze op 2 januari volgend jaar met een aantal collega's een Hght-versie van de de Mozart-opera Le nozze di Figaro op. Ze verheugt zich. "Het is altijd prettig om op de fiets naar mijn werk te kunnen - en dan in zo'n zaal: eentje waarin de akoestiek je draagt." Eke Mannink WEGNAARLAREN74 7203HN ZUTPHEN TEL.0575-541 651 Restaurateur Heukestraat 16-18, 2e Plaats Paltsprijs 2011 Onafhankelijke inspectie en advisering onderhoud monumenten De Buitensociëteit anno nu, nog altijd voor een deel verscholen achter de bomen. Een abonnement op de Monumentenwacht biedt u, als bewoner van een monument, veel voordelen. Specialisten inspecteren uw huis één keer per jaar van boven tot onder op onderhoudsproblemen. Kleine gebreken worden direct verholpen. U krijgt na de inspectie een onafhankelijk inspectierapport dat ook kan dienen ter ondersteuning van een subsidieaanvraag of belastingaftrek. De Stichting Monumentenwacht Gelderland werkt dankzij subsidie van de Provincie Gelderland en het Prins Bernardfonds, zonder winstoogmerk. Ons doel is het behoud van al ons cultureel erfgoed. Wilt u weten wat Monumentenwacht kan betekenen voor üw monument? Neem dan contact met ons op. Bel 026-3391707 of ga naarwww.monumentenwacht-gld.nl 28 Zutphensepracht.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 28