Publieksprijs voor Landgoed Het Oye Van anti-kraakpand naar riant gezinshuis Voor het eerst sinds heel lange tijd klinken er weer kinderstemmetjes op Het Oye. De nieuwe eigenaren van het klassieke landhuis op de hoek Den Elterweg-Ooyerhoek, kochten het pand eind 2013. Na het noodzakelijke vergunningentraject en een intensieve verbouwing, waarbij vooral aandacht werd besteed aan het toekomstbestendig maken van de woning, wonen zij er met baby en peuter sinds april van dit jaar. Een goede basis De werkzaamheden aan het huis zijn inmiddels zo goed als klaar, buiten wordt er nog volop gewerkt. "Het gras stond letterlijk tot borsthoogte, we zijn maanden bezig geweest om er weer een gazon van te maken." Eén van de enorme paardenkastanjes op het gazon voor het huis werd vorig jaar omgezaagd. Dat was wel jammer, want het haalde de symmetrie uit de tuin. Tot die tijd stonden er twee grote paardenkastanjes symmetrisch naast elkaar op het terrein voor de woning. Er is nog wel serieus gekeken naar mogelijkheden voor het behoud van de boom. Maar er was geen andere optie. De boom was ziek en wachten tot hij tijdens een storm uit zichzelf één van z'n overweldigende takken zou verliezen zou een onveilige keus geweest zijn. Met het omkappen van de boom ontstond er echter ook een fraaie open ruimte voor de woning. Met een flinke hoeveelheid licht. "De basis moet goed zijn, zodat het huis weer honderd jaar vooruit kan." Dat was de belangrijkste gedachte van de nieuwe bewoners toen zij van start gingen met het verbouwen van het eeuwenoude landhuis. Begonnen werd met het grondig isoleren van de woning. Een paar centimeter isolatiemateriaal achter de gipsplaten en onder

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 21