Een verrassend atelier in de oude binnenstad Kreynckstraat 4 genomineerd voor de Paltsprijs Oude drukpersen De straatjes tussen de Berkel en de Groenmarkt hebben het helemaal. Ze geven je dat aangename Zutphengevoel, van een stad met een rijk verleden, waar het fijn wonen en wandelen is. Als ik het pand Kreynckstraat 4 achter me laat en de Barlheze in loop, zie ik in het smalle steegje tegenover de Spiegelstraat een ranke bijzonder kleurrijke vrouw staan tussen de geveltuintjes. Het is een sprookjesachtig beeld. Als ik een dichter was zou ik er een gedicht over schrijven. In dit fraaie hoekje van de oude binnenstad kocht kunstenaarspaar, Michael Beer en Miriam Kemperman, een op het eerste gezicht onooglijk pakhuis met een lelijk rolluik er voor vol graffiti. Maar voor het timmermansoog van Michael Beer was direct duidelijk dat het pakhuis een mooie vorm had en er veel van te maken was. Bovendien hebben beide kunstenaars gouden handen waardoor er veel te realiseren is zonder torenhoge kosten. Het pand had jarenlang leeg gestaan en zag er uit als een donker hol. Het dateert uit 1964 en hoorde bij bij de Dafgarage ernaast. Daarna zat er nog een taxiberijf in. Het duurde twee jaar, voordat het pand klaar was voor gebruik. "We hebben veel zelf gedaan", vertelt Michael. "Het was één grote ruimte en ons werk vereist dat je het af kan scheiden in verband met al het stof bij het zagen van hout. Aannemer Marco Brock heeft de tussenverdieping en het houtwerk in de gevel gedaan en de grote houten deuren die het aangezicht van het pand zo fraai maken." Tijdens het monumentenweekend 12 en 13 september is het gezellig druk in het atelier. Mensen komen en gaan om deel te nemen aan een workshop papier maken met watermerk. Miriam laat zien hoe je papier maakt van banaan (abaca-vezel) en er met koperdraad een watermerk in maakt, bijvoorbeeld van de Bourgonjetoren of een ander Zutphens monument. Van dat papier

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 16