üs: si id; Sn Aantrekkingskracht Een geschiedenis van verbouwingen en restauraties ibbssI s lEsaa ■■■■I I HIHBI IB9I I lllll irv'i iibib i 3 JBsga M uii Boven: De nieuwe bewoners Gerrie van Zetten en Vincent Peppelenbosch Onder: Dat Bolwerck is standplaats van de Celloacademie Rechts: Zicht vanuit de tuin op de achterzijde viel hem af en toe zwaar om het niet geheel zelf vorm te geven en met zijn handen aan de slag te kunnen. Vormgeven en bouwen is zijn lust en zijn leven. Maar projecten met kunst en cultuur staan ook op zijn lijst van ambities. Het was nog niet klaar of de eerste expositie stond al gereed. De Celloacademie van cellist en cellodocent Jeroen den Herder, kreeg er zijn nieuwe standplaats en de organisatoren van de expositie Birth Day kreeg er een basis om van daaruit hun ambitieuze project te organiseren. Er zijn plannen voor een videoproject met Hector Ferreiro en picknickconcerten. Door al die plannen en projecten is er nauwelijks tijd om te verhuizen. Gelukkig liggen De Oude Apotheek en Dat Bolwerck op een steenworp van elkaar. Wat trok Vincent en Gerrie in Dat Bolwerck? De prachtige tuin, gelegen aan de stadsmuur, had voor Gerrie de grootste aantrekkingskracht, maar ook de ruimere mogelijkheden voor kunst- en cultuuruitingen, zonder privacy in te leveren. Op de Houtmarkt moest regelmatig de woonkamer worden ontruimd. Vincent: "Ik vind het heerlijk om in dit pand rond te scharrelen. Mij vind je niet met een boek op de bank of voor de buis. Ik heb behoefte aan mooie, steeds nieuwe projecten. Ik wilde ooit bouwkunde studeren maar dat is er niet van gekomen. Te weinig zitvlees? "Ik begon gewoon zelf met bouwen, naast het werk dat ik deed. Tien jaar lang heb ik me bezig gehouden met weven. Ik importeerde wol uit Ierland en Schotland, gaf les, had ook een winkel in Deventer en werkte als wever in de Michaelshoeve in Brummen en later kwam ik langs deze weg terecht in leidinggevende functies in Overkempe in Olst en bij de Stichting Zorg en Arbeidsmarkt Flevoland. Ik volgde alsnog een innovatieopleiding en slaagde cum laude. Toen we in De Oude Apotheek gingen wonen ontdekten we de charme van de Zutphense binnenstad. Daar op de markt spreek je zoveel mensen. Het beviel goed om ruimte te bieden aan bijzondere kunst- en cultuur uitingen. Nu kiezen we nu voor Dat Bolwerck, omdat het nog meer mogelijkheden biedt. De Oude Apotheek had wat meer poëzie dan dit pand. Dit heeft echt een oerkarakter. Het is een sober middeleeuws pand, waar de historie vanaf spat." Dat Bolwerck was de eerste aankoop van het Wijnhuisfonds in 1938. Twee burgers, Jhr. Mr. C. C. de Jonge en Ir. C. Hasselo, namen het initiatief tot geldinzameling, omdat het pand dreigde teloor te gaan. Het zou vertimmerd worden tot kamerverhuurbedrijf. Bijzonder is wel dat de dichter Ida Gerhardt in haar gedicht Dolen en Dromen aan deze aankoop een strofe wijdde, "Zonder De Jonge lag het zaakje allang tegen de wereld" Het pand is gebouwd

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 8