Dat Bolwerck GOOIT haar deuren open De nieuwe huurders maken van het pand een levendig cultuurcentrum Al die jaren van 1984 tot vorig jaar was Dat Bolwerck ook echt een gesloten Bolwerk. Je kwam er niet binnen, tenzij je patiënt was van de psychiater, die er woonde. Nu staat de deur vaak open en regelmatig hoor je, als je door het poortje onder de Drogenapstoren loopt, het geluid van de cello. Sii Het was voor De Stichting Wijnhuisfonds een grote opgave om haar kroonjuweel, de eerste aankoop van de Stichting in 1938, te restaureren en geschikt te maken voor nieuwe huurders. Gezien de grootte van het pand dacht het bestuur aanvankelijk aan meerdere appartementen. Dat idee bleek lastig te realiseren, omdat de gemeente het woningcontingent niet mocht uitbreiden in verband met de krimp. Vincent Peppelenbosch en zijn partner Gerrie van Zetten kwamen dus als geroepen, toen zij hun belangstelling uitten om het hele pand te huren als woonhuis en expositieruimte. De plannen, die dit paar had met het pand, betekende niet alleen dat splitsing niet nodig was, maar ook dat Dat Bolwerck een open en toegankelijk karakter zou krijgen met exposities, kleine concerten, lezingen, een beeldentuin en een Bed &Breakfast, zodat zowel de Zutphenaar als de toerist kan mee genieten van dit prachtige middeleeuwse pand. Met de expositieruimte in De Oude Apotheek op de Houtmarkt had Peppelenbosch al laten zien dat hij veel te bieden heeft op kunstzinnig en cultureel gebied. Gerrie en Vincent besloten het pand op de Houtmarkt te koop te zetten en nu stopt Vincent al zijn creativiteit in Dat Bolwerck. Er was maar één probleem. Peppelenbosch bouwt en restaureert al zijn hele leven. De Oude Apotheek heeft hij voornamelijk zelf gerestaureerd, en daarvoor woonde hij in een oude school in Olst, die hij ook eigenhandig tot een fraai woonhuis verbouwde. Nu moest hij de restauratie geheel overlaten aan een ander. Hij kreeg wel een belangrijke stem bij de keuzes die in zo'n bouwproces worden gemaakt, maar het Zutphensepracht.nl 7

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 7