Muziek en monument Voorwoord s www.zutphensepracht.nl Het is twintig jaar geleden dat ik in de beroemde kathedraal van Assisi een celloconcert hoorde. Sindsdien benoem ik de cello als mijn lievelingsinstrument. Maar daar in Assisi begon vooral mijn liefde voor de combinatie muziek en monument. Het lijkt wel of muziek de historie van een pand naar boven haalt. Dat gebeurt niet alleen met muziek. Ook theater en beeldende kunst krijgen voor mij een meerwaarde als het in een bijzondere historische setting plaats vindt. Ik kom wel aan mijn trekken in Zutphen en kan mijn enthousiasme goed kwijt in Zutphense Pracht. riH Op de cover van dit nummer staat de Italiaanse conservatoriumstudente Silvia Cempini. Ze is een leerling van de Zutphense cellist Jeroen den Herder en volgt bij hem masterclasses van de Cello Academie in Dat Bolwerck. Ter afsluiting van de cursusweken van de academie worden ter plekke verrukkelijke kleine concerten gegeven. Verhalenverteller Gery Groot Zwaaftink trad er de laatste keer op in combinatie met de jonge cellisten. Het één versterkte het andere. Nog even en we kunnen ook weer in de hele stad genieten van het tweejaarlijks cellofestival in Zutphen. Het is niet alleen Dat Bolwerck, ook andere monumenten stellen hun deuren open voor publiek. In dit nummer lees je over de galerie van Hanna Scholte op het 's Gravenhof. Je kunt er de fraaie landschappen van de Zutphens beelden kunstenaar Bert Strijbos bekijken en tegelijkertijd genieten van de ambiance van dit bijzondere pand, gebouwd tegen de stadsmuur. In de Burgerzaal, De Walburgiskerk en Dat Bolwerck staat nog tot 28 juni de foto-expositie Birth Day en daarna is de World Press Photo aan de beurt. Vergeet vooral niet binnenkort een bezoek te brengen aan het Museum Henriette Polak. Het is goed dat het gaat verhuizen, omdat het pand niet meer aan de hedendaagse normen voor musea kan voldoen. Maar het is ook jammer, want het is een zeldzaam charmant museum dankzij dit pand en haar locatie. Straks wordt het verkocht en zal het misschien niet meer toegankelijk zijn. Dus grijp deze zomer uw kans om het te bezoeken. Over de nieuwe locatie van de beide Zutphense musea kunnen we in volgend nummer vast al meer vertellen. Afgelopen twee jaar is er weer heel wat gebouwd en gerestaureerd in de stad. De Stichting Wijnhuisfonds nam een paar panden flink onder handen, maar ook in veel particuliere huizen en winkels in monumenten vonden bouwkundige ingrepen plaats. Om de twee jaar wordt er tijdens Open Monumentendag een prijs uitgereikt voor de mooiste restauratie van een monument of bouwwerk met respect voor de historie. Zutphense Pracht zette een aantal panden op een rijtje, die wel in aanmerking kunnen komen. Maar het is aan u om te nomineren. Welk pand verdient volgens u de Paltsprijs? Met deze opdracht kunt u wellicht een aardige stadswandeling maken. In deze Zutphense Pracht vindt u genoeg inspiratie. Agnes van Brussel Hoofdredacteur Zutphense Pracht Ook online Zutphense Pracht is een full color magazine over monumenten, bouwhistorie en archeologie in Zutphen en verschijnt 2 keer per jaar. Het is tot stand gekomen door samenvoeging van de nieuwsbrieven 'Monumentaal' van de Gemeente Zutphen en 'Monument' van Stichting het Wijnhuisfonds. Zutphense Pracht verschijnt in een oplage van ca. 2300 exemplaren en wordt verzonden naar alle sponsors en donateurs van het Wijnhuisfonds en relaties van Monumentenzorg Zutphen, waaronder de bewoners van Zutphense monumenten. Ook wordt het magazine verkocht in alle boekhandels van Zutphen en Warnsveld. Voor meer informatie, nieuws en voorgaande exemplaren gaat u naar www.zutphensepracht.nl. Hoofdredacteur Agnes van Brussel Redactie Agnes van Brussel, Ton van Ingen Schenau, Nicolien van Doorn, Harriet Verbeek, Mirjam van Velzen-Barendsen, Daniëlla Elshof, Bert Fermin, Jeroen Krijnen, Hendrik Haafcens, Michel Groothedde Vormgeving en marketing Berthil van den Brink Advertenties en samenwerking Stuur een e-mail naar info@zutphensepracht.nl of bel 0575 - 785 670 Redactieadres Stichting Zupthense Pracht, Weg naar Laren 45, 7203 HE Zutphen Coverfoto Sunny Gardeur Fotografie. Op de foto: celliste Silvia Cempini Alle rechten voorbehouden. Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand, of openbaar gemaakt, in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door printouts, kopieën, of op welke andere manier dan ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. De informatie in deze uitgave is met de grootst mogelijke zorg samengesteld. Uitgevers en auteurs zijn niet aansprakelijk voor mogelijke handelingen en/of beslissingen gebaseerd op deze informatie. www.zutphensepracht.nl Zutphensepracht.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 5